Jelenia Góra: Zapłaciły frycowe

Sobota, 9 września 2006, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 9 września 2006, 21:32
Autor: Łukasz Stawski
Ekstraklasa piłki ręcznej kobiet. MKS PR Fine Pharm - Piotrcovia Piotrcovia Piotrków Trybunalski 25-37 (12:19).

Można powiedzieć: jeleniogórski beniaminek ekstraklasy piłki ręcznej kobiet - MKS PR Fine Pharm, bowiem w naszej drużynie gra 10 debiutantek występujących po raz pierwszy w tej klasie rozgrywkowej, przegrał wysoko z rutynowanym zespołem z Piotrkowa Trybunalskiego.

U rywalek wystąpiło pięć byłych jeleniogórzanek: Justyna Alberciak i Beata Kowalczyk - bramkarki oraz zawodniczki z pola: Agata Wypych, Iwona Niedźwiedź - Cecotko i Inna Silantiewa - Krzysztofek. Kiedy wszystkie były na parkiecie, wydawało się, że w hali przy ul. Złotniczej 12 odbywają się derby Jeleniej Góry, tym bardziej że prowadził przyjezdne Roman Jezierski były trener Jelfy.

Mecz był bardzo emocjonujący przez pierwsze 20 minut, kiedy jeleniogórzanki „napędziły stracha” renomowanym rywalkom grającym w najsilniejszym składzie, bowiem 9 min. było tylko 5:6, a w 20 10:11. Mecz był wyrównany i bardzo szybki. sytuacje zmieniały się jak w kalejdoskopie i kibice uwierzyli przez chwilę, że nasze dziewczyny mogą powalczyć o bardzo korzystny wynik do przerwy.

Niestety, tak się nie stało, bowiem Piotrcovia to zbyt rutynowana drużyna i szybko wykorzystała nieobecność znakomicie do tej pory spisującej się Marty Gęgi, która zeszła na 2 min. kary.

To spowodowało, że przeciwniczki szybko odeszły na kilka bramek i w 20 min. zrobiło się 10:14 a na przerwę schodziły przyjezdne z przewagą 7 bramek.
Druga połowa była dalszym ciągiem „płacenia frycowego” przez jeleniogórzanki, które jednak, uważam, z każdym meczem będą grały coraz lepiej i „napędzą stracha” niejednemu jeszcze rutynowanemu zespołowi.

<b>MKS PR Fine Pharm:</b> Monika Maliczkiewicz 1, Katarzyna Nowak - Marta Oreszczuk 1, Anna Dyba 4, Małgorzata Jędrzejczak, Marta Dąbrowska 1, Agnieszka Kocela 1, Marzena Buchic 2, Sabina Kobzar 1, Joanna Bogusławska 2, Karolina Kasprzak 1, Marta Gęga 9, Magdalena Tajerle 1 i Monika Odrowska.