Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 1 lipca
im. Haliny, Marcina, Mariana

Szklarska Poręba: Zamknięta (czasowo) droga między kurortami

Sobota, 28 maja 2022, 6:01
Autor: WAC
Fot. MT
Z powodu prac remontowych, przez ponad miesiąc zamknięty będzie odcinek drogi wojewódzkiej nr 358 pomiędzy Szklarską Porębą i Świeradowem Zdrój.

Wykonawcą remontu jest konsorcjum firm: Usługi Remontowo – Budowlane i Transport Józef Michalik z Kościelnik Dolnych oraz P.P.S. Bitum Piotr Smulczyński z Żarskiej Wsi. Całkowite zamknięcie odcinka drogi ma obowiązywać od 7 czerwca do 23 lipca. Wynika to z konieczności remontu konstrukcji drogi na całej szerokości jezdni, remontu poboczy, zjazdów, odwodnienia i oznakowania. Po tym okresie mogą występować utrudnienia w ruchu w związku z realizacją robót wykończeniowych, związane z częściowym, odcinkowym wyłączeniem pasa ruchu.

Podczas remontu wykonawca zapewni mieszkańcom dojazd do posesji na zamkniętym odcinku od strony Szklarskiej Poręby. Dla pozostałych kierowców zostanie wytyczony objazd drogą krajową nr 3 przez Piechowice i Jelenią Górę, następnie drogą krajową nr 30 przez Pasiecznik i Radoniów oraz drogą wojewódzką nr 361 przez Mirsk i Mroczkowice. Przejazd między Szklarską Porębą a Świeradowem możliwy będzie także drogami powiatowymi i gminnymi, którymi nie jest wyznaczany objazd.

Mimo niedogodności dla mieszkańców i turystów, jakie spowoduje całkowite wyłączenie z ruchu szosy, jest ono konieczne z uwagi na technologię zastosowaną do remontu – informuje Urząd Miasta w Szklarskiej Porębie. - Będzie ona wykonana z użyciem bardzo trwałej mieszanki mineralno-cementowo-emulsyjnej (MCE). Stara nawierzchnia zostanie sfrezowana i wykorzystana do wytworzenia nowej. A ta musi tężeć przez jakiś czas, aby całkowicie odparowała zeń woda i by nawierzchnia osiągnęła odpowiednią wytrzymałość. Nie da się tego przeprowadzić w systemie połówkowym z mijankami. Choć droga będzie zamknięta przez 1 miesiąc i 16 dni, to jej naprawa powinna zapewnić dobrą jakość nawierzchni przez wiele następnych lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Uciekinier w… szałasie

Zagrają Łzy

Delegacja z Ukrainy gościła w mieście nad Jedlicą

Czytaj również

Zarząd Powiatu z wotum zaufania i absolutorium

Leszek Kosiorowski w zarządzie Worldlopped

Atrakcje na początek

Droga przebudowana

Nowa organizacja ruchu

Z Polskiego Ładu

Festyn parafialny u Pijarów

Woda "za darmo"?

Seryjny złodziej posiedzi