Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 grudnia
im. Krystyny, Sabiny

Polska: Zalewanie skórek — jedna z przyczyn, dlaczego lakier hybrydowy się nie trzyma

Poniedziałek, 25 października 2021, 13:47
Aktualizacja: 13:47
Autor: ts
Fot. ts
Wykonałaś manicure hybrydowy zgodnie z instrukcją, ale okazał się on nietrwały? Możliwe, że popełniłaś jeden z częstych błędów, jakim jest zalanie skórek. Dowiedz się, na czym ono polega. Twoja następna stylizacja będzie nie do zdarcia!

Żeby uzyskać efekt jak z salonu piękności, należy wykonać stylizację hybrydową bardzo starannie. Nie zniechęcaj się początkowymi błędami. Zdarzają się one każdemu. Jeśli nie czujesz się pewnie w dziedzinie tego rodzaju manicure’u, włącz jeden z internetowych samouczków. Zapamiętaj, jakie są najczęstsze przyczyny odpadającej przedwcześnie hybrydy. Po kilku próbach zobaczysz wyraźną różnicę w ich trwałości.

Dlaczego nie wolno zalewać skórek?
Nawet lakier hybrydowy o idealnej konsystencji nie rozwiąże problemu, jeśli nie będziesz umieć go prawidłowo aplikować. Pierwszym minusem zalanych skórek jest nieestetyczna stylizacja. Jednak krzywo pomalowane paznokcie nie są sednem problemu.
Zalane skórki mogą znacznie skrócić trwałość manicure’u hybrydowego. Stanie się tak, kiedy nałożysz zbyt grube warstwy lakieru i spłynie on na boki. Bądź ostrożna. W końcu ta technologia nie została obmyślona tak, by przywierać do skóry. To wręcz niewskazane. Poza tym, z winy zalanych skórek, pod utwardzoną powierzchnię hybrydy może się dostać powietrze, a razem z nim też woda i detergenty. Wtedy stylizacja zacznie wybrzuszać się i odpadać.

Jak uchronić skórki przed zalaniem?
Jak temu zaradzić? Przede wszystkim zadbaj o to, by skórki były idealnie odsunięte, a płytka odpowiednio zmatowiona i odtłuszczona. Aplikuj każdą warstwę niewielką ilością produktu. Utwardzaj je w czasie sugerowanym przez producenta. I pamiętaj, że lepiej nałożyć jedną, cienką warstwę więcej, niż zrujnować hybrydę zbyt dużą ilością produktu. Czym zmyć lakier hybrydowy ze skórek w razie niepowodzenia? Użyj acetonu kosmetycznego lub produktu typu remover.

Kiedy nabierzesz wprawy, możesz spróbować malowania paznokci pod skórki. Nie tylko unikniesz ich zalewania, ale też opóźnisz pojawienie się odrostu. Musisz wykonać tę czynność starannie i uważnie. Kiedy lakier hybrydowy zetknie się ze zranionymi skórkami, dookoła paznokci może wystąpić reakcja alergiczna. Jeśli precyzyjne malowanie pędzelkiem z lakieru sprawia kłopoty, wybierz cieniutki pędzel do zdobień. Pamiętaj także, że na sukces stylizacji składa się również dobrej jakości lakier hybrydowy do paznokci od Cosmetics Zone.

Hybrydowy zawrót głowy – co wybrać?
Jeśli masz wrażenie, że wykonywanie tradycyjnej hybrydy jest zbyt skomplikowane, wybierz alternatywę. Najpierw naucz się poprawnie aplikować lakier. Na początek możesz kupić lakier hybrydowy 3 w 1. Dzięki niemu na pewno nie pomylisz kolejności aplikowanych produktów i skupisz się na samej technice.

Kiedy nabierzesz wprawy, będziesz mogła wybrać jeden spośród wielu ciekawych wariantów hybryd. Umożliwią one wykonanie niezliczonej ilości stylizacji. Ciekawą propozycją są na przykład lakier hybrydowy świecący w ciemności lub zmieniający kolor pod wpływem temperatury.

Poza tym możesz wybierać spośród całej gamy barw. Biały, czarny, czy brokatowy lakier hybrydowy znajdziesz w wielu odcieniach i wariantach. Będą one o wiele bardziej wyraziste niż ich klasyczne odpowiedniki.

By jeszcze bardziej ułatwić sobie precyzyjne usuwanie skórek, kup produkt, który je zmiękczy. Wtedy zminimalizujesz ryzyko zranienia ich i poszarpania. Na dodatek skórki usuniesz dokładniej, co zmniejszy dodatkowo widmo ich zalania, a w efekcie skrócenia trwałości całej stylizacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Asystent osoby niepełnosprawnej. Co dalej?  

Dzień Białych Skarpetek

Paliła się sadza

Podwyżki dla starosty i radnych

Nowa (stara) Lewica

Miejskie inwestycje

Testy nowego pociągu KD

Ciastka dla obrońców granicy

Nowe drogi w gminie

Prace na S3

Duże zainteresowanie pandemią cenzury

Na Dolnym Śląsku ruszyła kolej aglomeracyjna