Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 czerwca
im. Bogny, Bogumiły

Jelenia Góra: Zajeżdżają trawniki

Piątek, 7 maja 2021, 6:01
Autor: WAC
Fot. Czytelnik
Zdjęcia pojazdów parkujących na trawnikach przy ul. Różyckiego na Zabobrzu przesłał do naszej redakcji pan Jerzy z Zabobrza.
To, co dzieje się zwłaszcza przed południem w okolicach siedziby Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej woła o pomstę do nieba - opisuje nasz Czytelnik. - Piesi muszą się przeciskać między pojazdami zastawiającymi każdy najmniejszy kawałek ziemi. Na wyjeżdżonych trawnikach już dawno nie jest zielono. Czy nasi strażnicy miejscy nie powinni częściej tu zaglądać i dyscyplinować kierowców, którzy w ten sposób parkują mając w nosie innych i środowisko?

Jak informuje Artur Chmielewski ze straży miejskiej - parkowanie w sposób widoczny na zdjęciach można traktować jako wykroczenie polegające na niszczeniu zieleni. Grozi za to mandat w wysokości o 500 złotych.

W tym rejonie nasi strażnicy podejmowali interwencje wobec kierowców parkujących niezgodnie z przepisami - mówi A. Chmielewski. - Niejednokrotnie kończyły się one ukaraniem mandatem. Z racji licznych instytucji (JSM, żłobek, szkoła i przychodnia) i obiektów handlowych przy ul. Różyckiego brakuje miejsc gdzie można postawić swoje auto. Nie zwalnia to jednak kierowców z przestrzegania prawa. Dlatego prosimy, aby tego typu zachowania zgłaszać dzwoniąc po numer alarmowy straży miejskiej 988.

Jak dowiedzieliśmy się w Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej - nie planuje ona w najbliższym czasie budowy nowych parkingów na należącym do niej terenie. Ograniczają ją w tym względzie zarówno możliwości finansowe oraz brak odpowiednich gruntów na ten cel. JSM musi też brać pod uwagę opinię tych mieszkańców, którzy wskazują, że ewentualne powiększanie powierzchni przeznaczonej pod parkowanie pojazdów odbywałoby się ze szkodą dla terenów zielonych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zlikwidowano szlak przemytu marihuany

Książ od kuchni

Dobre wieści ws. linii kolejowych do Kamiennej Góry i Karpacza

Czytaj również

Piknikowo z Robertem Biedroniem

Burmistrz Kowar w prezydenckiej radzie

Pestka: Razem! Dokąd?

Odznaczenia dla opozycjonistów

Aleja Miast Partnerskich Jeleniej Góry gotowa

Nowy radny pod Szrenicą

Będą nowe radiowozy

Asystent osoby niepełnosprawnej – trwa nabór

Sprzęt zamiast podatku