Zalogowanych: 15

Jelenia Góra: Zagrali w szczytnym celu

Środa, 2 lutego 2022, 14:29
Aktualizacja: 14:32
W ostatnią sobotę, 29 stycznia w hali sportowej ZST "Mechanik" w Jeleniej Górze Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra był organizatorem turnieju szachów błyskawicznych. Celem zawodów było dokonanie zbiórki funduszy na rzecz 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Patronem medialnym wydarzenia był portal Jelonka.com.

W turnieju uczestniczyło łącznie 30 zawodników (od 8 do 51 lat). Mateusz Wiewióra (KSz Jelonka Jelenia Góra) zdobywając 8 pkt zapewnił sobie zwycięstwo w jeleniogórskim "SZACH-MAT dla WOŚP". Mateusz doznał tylko jednej porażki z Pawłem Frącem (UKS Skoczek Milicz), który zajął w klasyfikacji generalnej ostatecznie drugą lokatę (7,5 pkt.). Trzecie miejsce stało się udziałem zdobywcy 6,5 pkt. - Piotra Frąca (MKS MUKS Śródmieście Wrocław). Tuż za podium uplasowali się zawodnicy Jelonki z dorobkiem 6 pkt.: Bogdan Nalepa, Aleksander Gerono oraz Igor Burda. Najlepszą kobietą została Oliwia Cudyk (KSz Jelonka Jelenia Góra), zdobywczyni 5 pkt., która w klasyfikacji Open finiszowała na dziewiątej pozycji.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy przekazane nieodpłatnie przez drukarnię nowy-druk.pl, a najmłodsi upominek ufundowany przez sztab WOŚP. Najlepszy mężczyzna i najlepsza kobieta uzyskali prawo startu w najbliższym turnieju organizowanym przez KSz Jelonka Jelenia Góra bez opłaty wpisowej. Organizatorzy serdecznie dziękują zawodnikom i opiekunom za hojne wsparcie. Wszystkie zebrane środki zostały przekazane do sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.