Zalogowanych: 5

Superliga: Zagłębie – KPR 1:0

Niedziela, 7 kwietnia 2013, 1:51
Aktualizacja: Poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 20:00
W pierwszym meczu ćwierćfinału mistrzostw Polski Zagłębie Lubin pokonało na własnym parkiecie KPR Jelenia Góra 30:27 i w rywalizacji do dwóch zwycięstw prowadzi 1:0.

Od samego początku stroną przeważającą na lubińskim parkiecie były "Miedziowe", które w 8. minucie prowadziły 5:1. Po nieudanym początku szybko zareagowała trenerka KPR-u, Małgorzata Jędrzejczak, która poprosiła o czas dla zespołu i po powrocie na boisko jeleniogórzanki poprawiły grę w obronie i ataku. Po kwadransie było tylko 6:4 i dopiero pod koniec pierwszej połowy miejscowe ponownie odskoczyły na 17:13.

Po zmianie stron gospodynie prowadziły nawet 20:14, ale kolejny zryw zaliczyły szczypiornistki KPR-u i na niespełna 20 minut przed końcem było 22:20. Kapitalny mecz w barwach Zagłębia zaliczyła Semeniuk-Olchawa - autorka 15 bramek! Dzięki jej trafieniom "Miedziowe" kontrolowały wynik do ostatniej syreny i wygrały ostatecznie 30:27.

Drugie spotkanie pomiędzy KPR-em, a Zagłębiem zaplanowano na najbliższą środę, 10. kwietnia o godz. 17:00 w hali przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin – KPR Jelenia Góra 30:27 (17:13)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko – Robótka, Załęczna 2, Tracz, Piekarz, Semeniuk-Olchawa 15, Paluch , Jelić 4, Jochymek 3, Pielesz , Byzdra 4, Bader 2.

KPR: Szalek, Kozłowska - Załoga 8 , A. Mączka 7, Buklarewicz 5, Galińska 2, Uzar 2, Fursewicz 2, Żakowska 1, Figiel, Wiertelak, Rykaczewska, Skalska, Rupp, Kubicka.