Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 24 maja
im. Joanny, Zuzanny

Powiat: Zadzwoń – możesz pomóc

Piątek, 21 stycznia 2022, 6:00
Aktualizacja: 12:12
Autor: 112
Fot. Archiwum Policji
Jeleniogórscy policjanci codziennie sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, których życie i zdrowie z uwagi na niskie temperatury może być zagrożone.

Akcja ma na celu zebranie informacji o miejscach przebywania osób bezdomnych, udzielanie tym osobom niezbędnej informacji o zagrożeniach związanych ze spadkiem temperatur oraz o schroniskach, noclegowniach i jadłodajniach, a także udzielanie wszelkiej pomocy w granicach posiadanych kompetencji. Osoby bezdomne, które zastali mundurowi w pustostanach, rozwalających się budynkach i na terenach ogrodów działkowych zostały poinformowane, gdzie mogą ogrzać się oraz dostać ciepły posiłek.

W związku z epidemią Covid-19 osoby bezdomne z zachowaniem reżimu sanitarnego mogą zgłosić się i zjeść ciepły posiłek codziennie w godzinach od 18.00 do 8.00 rano dnia następnego w Ogrzewalni przy ul. Grunwaldzkiej 51 w Jeleniej Górze.

Policja prosi o informacje o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których życie jest zagrożone z uwagi na niskie temperatury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Pożar wysypiska

Samochód wpadł do przepustu

Nowy sprzęt dla składowiska odpadów

Tir wjechał w dom

Jubileusz "Katolika"

Kurort przed wiekami

W niedzielę spotkanie otwarte z Antonim Macierewiczem

Paliły się śmieci

Przetarg na fotowoltaikę

Kawiarenka z empatią

Dzień bez opłat w KPN

Drzewo zagrażało pieszym