Zalogowanych: 12

Janowice Wielkie: Zadecydował bilans setów...

Środa, 4 grudnia 2019, 17:06
Aktualizacja: 17:08
Uczniowski Klub Sportowy Sokoliki przy Szkole Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich był organizatorem turnieju piłki siatkowej dziewcząt z klas 7–8. Rywalizacja toczyła się pod patronatem programu Volleymania Dolny Śląsk.

Turniej przeznaczony był dla zawodniczek, które zakończyły przygodę z programem siatkarskim "Volleymania na Dolnym Śląsku" dla klas 4-6. W zawodach wystartowało sześć zespołów: Volley Miękinia, KS Sudety Kamienna Góra, KS Kąty Wrocławskie, Bielik Bielany Wrocławskie, MKS Syców oraz gospodynie UKS Sokoliki Janowice Wielkie. Zespoły rozgrywały turniej systemem każdy z każdym po dwa sety. Janowickie siatkarki wygrały trzy spotkania, a dwa zakończyły się remisem. O pierwszym miejscu decydowały sety, następnie małe punkty a na końcu bezpośredni pojedynek. Mimo, iż janowiczanki wygrały z Miękinią zajęły ostatecznie drugie miejsce (gorszy stosunek setów). Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary i medale oraz słodki poczęstunek.

- Serdeczne podziękowania dla Pana Krzysztofa Szpechta oraz rodziców janowickich siatkarek za przygotowanie poczęstunku, a dla starszych siatkarek za pomoc w sędziowaniu i sympatyczną obsługę kawiarenki - wyznaje trener janowickich siatkarek, Piotr Lesiński.