Zalogowanych: 10

Lubin: Zacięty (jak zawsze) mecz w Lubinie

Piątek, 9 października 2020, 10:05
Aktualizacja: 10:07
Pierwszy zespół juniorek Karkonoszy Jelenia Góra udał się do Lubina na konfrontację z Zagłębiem I Lubin. Choć początek meczu należał do ekipy Dili Samadovej, to po ostatniej syrenie cieszyły się miejscowe, które zwyciężyły różnicą dwóch goli.

Pierwsze 20 minut meczu zdecydowanie należało do jeleniogórzanek, bowiem na tablicy wyników było po tym czasie 5:10. Końcówka pierwszej połowy była jednak lepsza w wykonaniu lubinianek, które doprowadziły do remisu 11:11. Mecz obu drużyn zawsze obfitowały w emocje i nie inaczej było tym razem. Zagłębie prowadziło w 42. minucie 15:13, a po chwili był remis 15:15, ale kolejne 4 trafienia były dziełem miejscowych (19:15 w 54. minucie). Jak relacjonuje trenerka Karkonoszy, mecz nie musiał się skończyć porażką, bowiem biało-niebieskie miały wiele sytuacji do strzelenia gola, ale trafiały w wysoką bramkarkę rywalek, bądź nie wykorzystywały rzutów karnych. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 21:19.

Zagłębie I Lubin - Karkonosze I Jelenia Góra 21:19 (11:11)

Zagłębie: Falińska, Lewalska - Gajos 6, Sokołowska 3, Czapracka 3, Gowin 3, Marchewka 2, Sołdek 2, Nastałek 1, Tracz 1, Stańczyk, Juzkiewicz.
Karkonosze: Lambrinow - Szramik 5, Warchoł 5, Kołecka 3, Steczek 2, Jarosz 2, Zięba 2, Jośko, Gałuszka, Godyla, Ziemkiewicz.
Kary: 18 minut (Zagłębie) - 14 minut (Karkonosze)
Sędziowali: Adam parkitny, Karol Zająć (Świdnica).
Widzów: 80.

W następnej kolejce (15.10, godz. 17:00) Karkonosze I podejmą w Karpaczu drugi zespół Zagłębia.