Zalogowanych: 9

Jelenia Góra: Zacięta walka w Igrzyskach Młodzieży

Piątek, 15 marca 2019, 2:33
Aktualizacja: 2:33
Hala przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze była areną zmagań klas VII i VIII szkół podstawowych oraz III gimnazjalnych o mistrzostwo w Igrzyskach Młodzieży na etapie miejskim. Po zaciętej walce najlepsi okazali się gimnazjaliści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1, którzy w finale pokonali przedstawicieli Zespołu Szkół Katolickich.

Na początek sześć zespołów podzielonych na dwie grupy walczyło o lokaty, które dawały przepustkę do wielkiego finału i finału pocieszenia.

3. SP 10 - 0 pkt., 6:17

W meczu o brązowe medale zmierzyły się ekipy, które zajęły drugie miejsca w grupach turnieju finałowego. Do przerwy "jedenastka" przegrywała z "Dwójką" 3:5, ale w drugiej połowie odrobiła straty i skończyło się wynikiem 5:5, zatem o zwycięzcy decydowały rzuty karne - te lepiej wykonywali uczniowie szkoły im. Chrobrego (0:2).

W wielkim finale zmierzyli się gimnazjaliści z Żeroma z Zespołem Szkół Katolickich. Do przerwy G/ZSO prowadziło 2:1, a po zmianie stron nawet 4:1, ale waleczny zespół z "Katolika" doprowadził do stanu 4:3. Emocjonująca końcówka należała jednak do Żeroma, który postawił kropkę nad "i" ustalając wynik na 5:3.