Zalogowanych: 13

Dolny Śląsk: Zabójcze główki Karkonoszy

Sobota, 15 września 2007, 0:00
Karkonosze wracają ze Złotoryi z trzema punktami

Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo odnieśli piłkarze Karkonoszy Jelenia Góra pokonując w meczu VIII kolejki IV ligi Górnika Złotoryja 3:2 (0:0).

Mecz rozpoczął się z kilku minutowym opóźnieniem spowodowanym awarią busa jeleniogórzan. Kłopoty z dojazdem nie wyprowadziły jednak z równowagi podopiecznych trenera Leszka Dulata, którzy w pierwszej połowie byli strona przeważającą. Jeleniogórzanie stworzyli sobie cztery dogodne okazje na zdobycie prowadzenia, których jednak nie wykorzystali: Marek Wawrzyniak, Krzysztof Józefiak, Łukasz Kowalski i Łukasz Kusiak . Gospodarze na dobrą sprawę w tym okresie ani razu nie zagrozili bramce Karkonoszy bronionej przez Michała Dubiela.

Worek z bramkami otworzył się w drugiej połowie i co ciekawe jeleniogórzanie wszystkie trzy gole, które dały im wygraną zdobyli strzałami głową. Juz w 47 min. pierwszego gola dla gości strzałem głową po centrze z rzutu rożnego, zdobył Marek Wawrzyniak. Odpowiedź gospodarzy była błyskawiczna, gdyż już dwie minuty później po kontrataku wyrównującego gola zdobył Artur Baliński. Ten sam gracz po kolejnej kontrze w 56 min. wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Taki obrót wydarzeń boiskowych nie załamał jeleniogórzan. Do wyrównania doprowadził Leszek Kurzelewski w 67 min., po dograniu futbolówki z rzutu wolnego przez Krzysztofa Józefiaka Wcześniej sędzia zawodów nie podyktował ewidentnego rzutu karnego za faul na Łukaszu Kowalskim. Zwycięskiego gola dla biało - niebieskich zdobył w 72 min., po błędzie bramkarza, Krzysztof Smoliński. W końcówce gospodarze przeważali jednak Karkonosze mądrze się broniły i dowiozły do końca zmagań cenne zwycięstwo.

<b>Górnik Złotoryja - Karkonosze Jelenia Góra 2:3 (0:0)</b>
<b>Bramki:</b> Wawrzyniak 47 min., Kurzelewski 67 min., Smoliński 72 min. oraz Baliński 47 i 56 min.
<b>Karkonosze:</b> Dubiel, Wawrzyniak, Smoliński, Bijan (Zagrodnik 70 min.), Kusiak (Kotarba 75 min.), Kurzelewski, Wojtas (Wichowski 85 min.), Siatrak, Kowalski (Durlak 87 min.), Kuźniewski, Józefiak