Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 22 stycznia
im. Anastazego, Wincentego

Jelenia Góra: Za przywłaszczenie grozi kara

Piątek, 26 listopada 2021, 11:38
Autor: 112
Fot. Archiwum
W jednym z jeleniogórskich dyskontów spożywczych pokrzywdzony przy kasie zostawił telefon, który zabrała stojąca za nim jeleniogórzanka. Kobiecie grozi za to kara grzywny, ograniczenie wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Do zdarzenia doszło 15 września br. w jednym z jeleniogórskich dyskontów spożywczych. Pokrzywdzony po zrobieniu zakupów pozostawił przy kasie telefon komórkowy. Zauważyła to stojąca za nim kobieta, wykorzystała okazję i go zabrała. Pokrzywdzony wartość poniesionych strat oszacował na 800 zł.

O zaginięciu telefonu powiadomił Policję. Funkcjonariusze na podstawie zebranych w tej sprawie informacji oraz po analizie nagrań z kamer monitoringu wytypowali 27-letnią kobietę jako podejrzewaną o popełnienie tego czynu.

Policja przypomina, że każdy kto znalazł cudzą rzecz jest zobowiązany w ciągu dwóch tygodni od dnia jej znalezienia do zawiadomienia o tym fakcie na przykład Policji lub w inny możliwy sposób poszukać jej posiadacza. Znalazca może uwolnić się od odpowiedzialności za przedmiotowe zachowanie pomimo nie zawiadamiania Policji lub stosownego organu, jeśli podjął stosowne kroki w celu poszukiwania właściciela rzeczy. Można na przykład zamieścić ogłoszenie w Internecie, prasie lub umieścić własne ogłoszenie w miejscach publicznych, których charakter na to pozwalają (tablice w parkach, słupy ogłoszeniowe itp.).

Pamiętaj: Nie zwracając znalezionej rzeczy dokonujesz przywłaszczenia. Jeżeli wartość tej rzeczy nie przekracza 500 zł, popełniania się wykroczenie. W sytuacji gdy jej wartości przekracza kwotę 500 zł, grozi odpowiedzialność karna za popełnienie przestępstwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Policjanci drogówki sprawdzali stan pojazdów

Auta na ścieżkach rowerowych

Piękno i tradycja rzemiosła mieszkańców regionu

Czytaj również

Pijany do nieprzytomności

Dla babć i dziadków

Ceny gazu dobijają przedsiębiorców

Sanepid ws. glifosatu

Pijana matka opiekowała się miesięcznym synkiem

Śnieżka znów królową wiatru

Jerzy Łużniak: Nie wybieram się do Senatu

Złodzieje samochodu zostali zatrzymani

Potrącenie na pasach