Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 1 lipca
im. Haliny, Marcina, Mariana

Jelenia Góra: Za nami finał Ligi Rocka

Sobota, 28 maja 2022, 8:54
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomek Raczyński
W piątek (27.05) jeleniogórskie błonia opanowali miłośnicy rocka i innych mocniejszych brzmień. Wszystko za sprawą finału Ligi Rocka, w którym usłyszeliśmy 5 zespołów konkursowych, gości z Czech oraz gwiazdę wieczoru - Ørganka.

Zespoły z części konkursowej ubiegały się o nagrody rzeczowe i główną - czek na 5 tysięcy złotych. Na początek na scenie pojawiła się kapela z Oleśnicy, która w eliminacjach otrzymała dziką kartę do finału, czyli Pink Ritual (rock). Następnie przyszedł czas na TainT z Sosnowca, którzy grają alternative groove metal. Jako trzeci skład na scenie pojawiła się grupa Tańki Szafraniec (alternatywny pop-rock). Przedostatnim zespołem konkursowym był Aleph א (psychedelic /progressive /sludge) - kapela przyjechała aż z Gdańska i Sopotu. Na zakończenie tej części Ligi Rocka wystąpił zespół Limerent (easycore /skatecore /hardcore punk) z Poznania.

W czasie gdy jury udało się na obrady, na scenie wystąpili goście z Czech, czyli kapela Dirty Old Dogs (grunge, rock, psychodelia). Przed finałowym występem jury w składzie: Tomasz Organek, Tomasz "Kasprol" Kasprzyk (Antyradio) i Maciej Karbowski (Nebula Studio), przy wsparciu prezydenta, wręczyło nagrody i wyróżnienia. Jednogłośnie zwyciężył zespół Tańki Szafraniec.

Po rozstrzygnięciu konkursu, na scenie wystąpił Ørganek!

W sobotę ostatni dzień imprez na błoniach - wracamy do Juwenaliów. Od godz. 17:45 usłyszymy: Abba Show, Fort BS, 4 Szmery (covery AC/DC), a gwiazdą wieczoru będzie Danzel. Dla spragnionych muzycznych doznań o zabawę zadbają jeszcze Maciej Wowk i DJ Martecha. Impreza skończy się o godz. 1:00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Koncert jubileuszowy

Otworzą ruch na alei Wojska Polskiego

Zagra zespół Turbo

Czytaj również

Wypadek autokaru z pasażerami na Przełęczy Kowarskiej

Skromne finansowanie – skromny Festiwal Teatrów Ulicznych

Ścieki w Kamiennej

Spotkanie z laureatem paszportu "Polityki"

Zarząd Powiatu z wotum zaufania i absolutorium

Zaostrza się spór o ceny ścieków

Festyn parafialny u Pijarów

Zaczytaj się z Jelonką.com

Wystąpi A. Grabowski