Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 grudnia
im. Krystyny, Sabiny

Powiat: Za kierownicą z promilami

Poniedziałek, 18 października 2021, 14:21
Aktualizacja: 14:22
Autor: 112
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Archiwum Policji
W miniony weekend jeleniogórscy policjanci zatrzymali czterech kierujących, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości, w tym jeden z nich naruszył sądowy zakaz. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w ich organizmach wykazało od 1 do blisko 1,8 promila.

16 października około godziny 10.10 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze na ul. Wrocławskiej zatrzymali 34-letniego mieszkańca powiatu bolesławieckiego, który kierował pojazdem marki VW w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 1 promil w jego organizmie. Tego samego dnia, około godziny 18.30 na ul. Wincentego Pola w Jeleniej Górze zatrzymali nietrzeźwego 27-letniego rowerzystę. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 1 promil.

17 października około godziny 1.00 policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze na ul. Karkonoskiej w Jeleniej Górze zatrzymali do kontroli drogowej 30-letniego kierującego pojazdem marki Ford. Okazało się, że kierujący był nietrzeźwy (blisko 1,8 promila) oraz naruszył 5-letni zakaz kierowania pojazdami. Tego samego dnia, około godziny 2.00 w Mysłakowicach, funkcjonariusze jeleniogórskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 19-letniego kierującego pojazdem marki VW. Badanie wykazało u niego blisko 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem. Za ten czyn grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat dwóch. Za naruszenie zakazu kierowania pojazdami kierującym grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z seniorami w sieci o bezpieczeństwie  

Jarmark Mikołajowy na Zabobrzu

Złodziej kosmetyków stanie przed sądem

Czytaj również

Nie udało im się ukryć

Ciastka dla obrońców granicy

Uwaga! Oszuści w akcji

Groził żonie, wybił szybę

Kto zadba o dawny cmentarz żydowski?

Mikołaj w autobusie MZK

Ogołocił konto bankowe znajomej

Na pomoc osobom bezdomnym

Medycy wrócili z Tanzanii