Czytających: 11548

Wałbrzych: Z Wałbrzycha z czterema medalami

Środa, 20 kwietnia 2011, 1:54
Aktualizacja: 1:58
Kolejny turniej zapaśniczy w ramach Międzywojewódzkiej Ligi Młodzików odbył się w sobotę 16 kwietnia w Wałbrzychu. Turniej był bardzo silnie obsadzony załogami z Polski oraz jednego klubu z Czech (Kladno). W imprezie wzięło udział ogólnie 186 zawodników, reprezentujących barwy 12 klubów.

Klub ULKS Karkonosze w Starej Kamienicy reprezentowało 11 zawodników: Arek Chmura 27 kg, Konrad Kozłowski 46 kg, Hubert Terlecki 42 kg, Bartek Bucholz 42 kg, Patryk Kubiak 42 kg, Patryk Torba 42 kg, Daniel Maras 59 kg, Patryk Masłoń 60 kg, Krzysztof Wyderek 46 kg, Marcin Martyka 42 kg, Kajetan Fillinger 32 kg.

Łącznie wywalczyliśmy cztery medale: Patryk Masłoń wywalczył srebro, Arek Chmura, Konrad Kozłowski i Daniel Maras stanęli na najniższym, stopniu podium. – 3 miejsce. oraz Patryk Masłoń – 2 miejsce.

Szczególnie trzeba wyróżnić na tych zawodach Patryka Masłonia, który wrócił do treningów zapaśniczych po półrocznej przerwie, wygrał trzy walki, a w finałowym starciu przegrał jedynie 2 punktami. Pokazał bardzo dużą wolę walki i obiecał trenerom, iż zrobi wszystko aby następnym razem zdobyć złoty medal.