Zalogowanych: 15

Jelenia Góra: "Z tej mąki będzie chleb" – przełamanie KPR–u!

Sobota, 10 listopada 2012, 18:29
Aktualizacja: Niedziela, 11 listopada 2012, 21:26
Po pięciu porażkach z rzędu piłkarki ręczne KPR–u Jelenia Góra wreszcie odniosły zwycięstwo. Na parkiecie przy ul. Złotniczej jeleniogórzanki pokonały Start Elbląg 29:25.

Przed meczem z elbląskim Startem kibice zastanawiali się czy w końcu zobaczą na co stać nasze szczypiornistki, w czterech meczach przed własną publicznością zdobyły do tej pory zaledwie jeden punkt po remisie na inaugurację z Olimpią Nowy Sącz. Początek spotkania rozpalił nadzieje na przełamanie złej passy, dobra gra w obronie i błędy rywalek przyniosły efekt w postaci prowadzenia 7:2 w 9. minucie meczu. Sześć minut później było już tylko 7:6, ale sygnał do ataku dała niezawodna Załoga i jeleniogórzanki odskoczyły na 12:8. Przed przerwą przyjezdne zdołały jednak odrobić straty i po 30 minutach był remis 13:13. W pierwszej części gry w drużynie jeleniogórskiej zadebiutowała Anna Mączka, która po kontuzji wraca na parkiety Superligi.

Po zmianie stron rywalki po raz pierwszy w tym meczu wyszły na prowadzenie, które nie trwało długo. Od stanu 13:15 jeleniogórzanki zdobyły 3 kolejne gole - w tym na 16:15 pierwsze trafienie w barwach żółto-niebieskich zaliczyła Ania Mączka i był to początek koncertowej gry z jej strony. Rozkręcająca się z każdą minutą rozgrywająca KPR-u zdobyła w sumie 7 bramek, ale równie dobrze zaprezentowała się w obronie, jak i na rozegraniu. W końcówce miejscowe prowadziły nawet 29:22, a ostateczny rezultat 29:25 jest zasłużonym zwycięstwem podopiecznych Małgorzaty Jędrzejczak. Na pochwałę zasłużyła również Szalek, która obroniła dwa rzuty karne.

Po meczu powiedzieli:

Małgorzata Jędrzejczak (trenerka KPR-u): - Udało się, w końcu! Cały czas tworzymy zespół. Ania Mączka dzisiaj pokazała nam wszystkim czego najbardziej brakuje tej drużynie: rzutów z drugiej linii, mocnego wejścia. Zagraliśmy naprawdę dobra obroną, temu elementowi poświęciliśmy bardzo dużo czasu. Bardzo proszę wszystkich o cierpliwość, dziewczyny bardzo dużo pracują i robią z dnia na dzień postępy. Pomału stajemy się zespołem. W Jeleniej Górze, przy takiej atmosferze jak dzisiaj możemy naprawdę stworzyć fajną piłkę ręczną. Z tej mąki będzie chleb.

Anna Mączka (KPR): - Miałam kontuzję i dopiero doszłam do pełni zdrowia. Trenerka dała mi szansę, postarałam się ją wykorzystać i myślę, że mi się udało. Czułam presję przed meczem, ale siostra mnie wyluzowała.

Jerzy Ciepliński (trener Startu): - Byliśmy zespołem gorszym, popełniliśmy zbyt dużo prostych błędów w ataku, w obronie nie byliśmy w stanie powstrzymać żywiołowo i mocno atakujących zawodniczek z Jeleniej Góry. Dwie siostry (Mączki - przyp.) wniosły bardzo dużo do zespołu i w przekroju całego spotkania KPR był lepszy.

KPR Jelenia Góra – Start Elbląg 29:25 (13:13)

KPR: Szalek, Kozłowska – Załoga 9, A. Mączka 7, M. Mączka 5, Buklarewicz 4, Galińska 2, Rupp 1, Wiertelak 1, Skalska, Skoczyńska, Figiel, Kubicka.

Start: Dzhukeva, Kędzierska – Matouskova 5, Wolska 4, Białoszewska 4, Aleksandrowicz 3, Szymańska 3, Jędrzejczyk 2, Janaczek 2, Cekała 1, Karwecka 1, Woronko.