Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 16 kwietnia
im. Cecylii, Julii

Jelenia Góra: Z seniorami w sieci

Środa, 3 marca 2021, 14:11
Autor: 112
Fot. Archiwum Policji
Kolejne spotkanie z seniorami w sieci odbyło się 1 marca. Spotkanie prowadziła policjantka z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, a gościem specjalnym była miejska rzeczniczka konsumentów w Jeleniej Górze. Spotkanie odbyło się w serwisie YOUTUBE na profilu Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Seniorzy, którzy uczestniczyli w spotkaniu uzyskali informacje, do jakich zdarzeń dochodzi z udziałem starszych osób doszło na danym terenie. Policjantka omówiła oszustwa metodą „na policjanta”, oszustwa przy inwestowaniu w kryptowaluty oraz przy sprzedaży noclegów w miejscowościach górskich.

Miejski rzeczniczka praw konsumentów zwróciła uwagę na bezpieczeństwo podczas zakupów przez Internet, na umowy zawierane przez telefon czy też na odwiedziny w mieszkaniach różnego rodzaju akwizytorów. Seniorzy mogli zadawać pytania, na które w trakcie spotkania lub po nim odpowiadała policjantka i rzeczniczka konsumentów.

Następne spotkanie, tym razem z policjantką oraz przedstawicielem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odbędzie się 12 kwietnia w godzinach 9.00-9.30 w serwisie YOUTUBE na profilu Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze pod linkiem:

Ogłoszenia

Czytaj również

Co z ruinami dawnej papierni?

Za przywłaszczenie – odpowiedzialność karna

Pijany kierujący uszkodził znaki drogowe i odjechał

Pędził 219 km/h

Wyrzucali odpady w lesie, a urzędnicy nie reagowali  

Chcieli okraść – wpadli

Mężczyzna zatrzymany za serię kradzieży

Diler zatrzymany

To my mówimy prawdę

Święcenie pokarmów

22 razy posłużył się znalezioną kartą płatniczą

Rocznica tragedii smoleńskiej w Jeleniej Górze