Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 grudnia
im. Piotra, Pauliny

Jelenia Góra: Z Pawłem Drozdem na Antarktydzie

Piątek, 22 października 2021, 8:15
Autor: WAC
Fot. WAC
Studenci II roku dziennikarstwa Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej byli organizatorami spotkania z byłym dziennikarzem Programu Trzeciego Polskiego Radia Pawłem Drozdem. Spotkanie odbyło się wczoraj (21.10) w bibliotece uczelni.

Paweł Drozd jest dziennikarzem radiowym, byłym reporterem Programu Trzeciego Polskiego Radia. Jego audycje dotyczą głównie tematyki międzynarodowej.

Podczas spotkania ze studentami KPSW, które odbywało się w ramach zajęć z przedmiotu „Organizacja eventów” studenci mogli wysłuchać opowieści dziennikarza o jednej z jego wypraw - na Antarktydę. Poza mnóstwem ciekawostek i wiadomości geograficznych dotyczących najzimniejszego i najbardziej wietrznego kontynentu na Ziemi adepci dziennikarstwa otrzymali sporą dawkę wiedzy na temat warsztatu żurnalisty. Szczególnie dużo czasu poświęcono tematowi przygotowań reportera do wyjazdu w inną część świata i spotkania z ludźmi o innej kulturze.

Organizując dzisiejsze spotkanie chcieliśmy pokazać naszym kolegom jak wygląda praca dziennikarza z perspektywy fachowca – mówi organizator, student II roku dziennikarstwa na KPSW Łukasz Kozłowski. - Paweł Drozd nie został wybrany przypadkowo. Jest to osoba, która ma doświadczenie w tym zawodzie. My dopiero wchodzimy w radio i na takich spotkaniach możemy się dowiedzieć, jak to wszystko działa.

Paweł Drozd (ur. 1978) – to polski dziennikarz radiowy, podcaster, były pracownik Programu III Polskiego Radia). W Trójce był jednym z prowadzących audycję „Do Południa” i "Klub Trójki", autorem "Śniadania Międzykontynentalnego". Najbardziej znany był z niedzielnej audycji „Świat z lotu Drozda” poświęconej tematyce podróżniczej i międzynarodowej. Był wieloletnim wydawcą audycji Dariusza Rosiaka "Raport o stanie świata". Współtwórcą programu telewizyjnego „Boso przez świat. Archiwum”, który przypominał najważniejsze i najciekawsze polskie filmy podróżnicze, m.in. autorstwa Tonego Halika. Jako reporter odwiedził m.in.: Indie, Norwegię, Bhutan, Wielką Brytanię, Haiti, Stany Zjednoczone, Włochy i Finlandię. Trzykrotnie nominowany do nagrody Grand Press w kategorii „Reportaż radiowy” (lata: 2013, 2014, 2015) za reportaże z Finlandii, Bhutanu oraz Papui-Nowej Gwinei. Od końca kwietnia 2020 roku prowadzi podcast „Brzmienie Świata z Lotu Drozda".

Ogłoszenia

Czytaj również

Nowe drogi w gminie

Potrącona sarna trafiła do lecznicy

Dla turystów i ochrony siedliska cietrzewi

Czytaj również

Brama pałacowa uratowana

Skarby naszego regionu w Muzeum Karkonoskim

Podwyżki dla starosty i radnych

Burza wokół uchwały o sytuacji na granicy

Finał dużej inwestycji ciepłowniczej na Zabobrzu  

Żeby rondo było rondem

Ślub humanistyczny – czym jest i kiedy warto się na niego zdecydować?

Czytelniczka: Skandaliczny abonament za wodę

Wandale w parku