Czytających: 8615
Zalogowanych: 15

Polana Jakuszycka: XXXVI Bieg Piastów: czwarte miejsce Nykiel na zakończenie narciarskiego święta

Poniedziałek, 5 marca 2012, 0:06
Aktualizacja: Wtorek, 6 marca 2012, 0:31
Magdalena Nykiel z Sosnówki zajęła czwarte miejsce w niedzielnym biegu na 30 km techniką dowolną podczas 36. Biegu Piastów, który w dniach 2–4. marca odbywał się na Polanie Jakuszyckiej.

Podium w biegu na 30 km zdominowały Czeszki: Klara Moravcova, Adela Boudikova i Blanka Paolo. Wysoką piątą lokatę zanotowała Iga Kordasiewicz, a Kamila Buchla była siódma (obie ze Szklarskiej Poręby). Ósme miejsce zajęła liderka Pucharu Świata osób niepełnosprawnych Katarzyna Rogowiec z Nowego Sącza, a dziewiąte jeleniogórzanka Izabela Daniło. Ostatnie (57. miejsce) zajęła Beth Woods z Brisbane w Australii z czasem ponad 3 godziny.

Na dystansie 30 km mężczyzn najlepszy okazał się Niemiec Benjamin Seifert (w sobotę był drugi na 50 km klasykiem), zacięta rywalizacja toczyła się o dwa miejsca medalowe, o które walczyło trzech Czechów: Slecht, Novotny i Krska. Ostatecznie nasi południowi sąsiedzi wpadli na metę niemal jednocześnie, a o miejscach na podium decydowała fotokomórka. Dwunaste miejsce zajął Mateusz Zawół, 17. był Zbigniew Galik (obaj Szklarska Poręba), a 31. Dariusz Nowak z Jeleniej Góry.

Na dystansie 48 km techniką dowolną triumfował Niemiec Toni Escher, który dzień wcześniej najszybciej pokonał klasykiem 26-kilometrową trasę. Na 24. miejscu bieg ukończył Waldemar Witulski z Sosnówki.

Wśród pań na 48 km najlepsza okazała się Białorusinka Alena Sennikowa, która wyprzedziła Czeski: Kamilę Borutovą oraz Helenę Randolovą.