Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 22 stycznia
im. Anastazego, Wincentego

Jelenia Góra: XIII Wielka Paka Dla Dzieciaka

Wtorek, 7 grudnia 2021, 8:57
Aktualizacja: 8:59
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Bursa Szkolna Nr 1 po raz trzynasty zorganizowała akcję pod hasłem Wielka Paka Dla Dzieciaka, która przy wsparciu jeleniogórskich szkół, przedszkoli oraz sponsorów, przyczynia się do radosnych Mikołajek w kilkudziesięciu rodzinach.
Dział Pomocy Środowiskowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze w 2021 r. obejmuje wsparciem 520 dzieci w wieku 0-15 lat. W bieżącym roku, z uwagi na obowiązujący stan epidemii i rosnącą w ostatnich tygodniach liczbę zachorowań na COVID-19, nie odbyła się organizowana corocznie zabawa mikołajkowa dla dzieci. Mimo to pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze w ramach projektu socjalnego „Mikołaj dzieciom” przygotowali paczki dla 50 dzieci, które zostały wręczone dzieciom przez Mikołaja w siedzibie Ośrodka. Z uwagi na ograniczony budżet oraz zasoby kadrowe i lokalowe Mikołaj nie mógł dotrzeć do wszystkich dzieci objętych wsparciem tutejszego Ośrodka, dlatego niezmiernie się cieszymy, iż Mikołaj z Bursy poszerzył grono obdarowanych dzieci - dodała przedstawicielka MOPS-u.

W tym roku akcję Wielka Paka Dla Dzieciaka wsparły: I LO im. S. Żeromskiego, ZSO Nr 2 im. C.K. Norwida, Zespół Szkół Elektronicznych, Szkoła Podstawowa Nr 2, Szkoła Podstawowa Nr 11, Szkoła Podstawowa Nr 15, przedszkola: Kubuś Puchatek i Tuptuś oraz wielu mniej lub bardziej anonimowych darczyńców.

Mimo pandemii trzymamy się bardzo dobrze. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim wspierającym akcję - paczki są bardzo bogate. Młodzież z bursy bez problemu pomaga, nosi, segreguje, pakuje. To dla nich fajna szkoła życia, a przy wyjazdach i wręczaniu paczek to wielkie wrażenia - zdarzają się łzy wzruszenia. To się zapamiętuje na długo - powiedział Krzysztof Raczek, dyrektor Bursy Szkolnej Nr 1 w Jeleniej Górze.
Szczególną radość sprawili mi nasi abiturienci, którzy w tym roku szczególnie przyczynili się do tego, że paczki wyglądają tak imponująco. Dziękuję wszystkim serdecznie – bez zaangażowania tak wielu wspaniałych osób dzisiejszy dzień nie byłby tak radosny dla 77 dzieci - podkreśliła Dorota Mazur, inicjatorka akcji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wspaniały koncert w Żeromie dla Miśka!  

Jak przygotować się do zagranicznego wyjazdu na narty?

Jerzy Łużniak: Nie wybieram się do Senatu

Czytaj również

W hucie jak w mateczniku

Wróciła Liga Rocka

Dzień Śniegu

Goprowcy podsumowali rok

Sypią się mandaty

Zdewastowana ścieżka nad jeleniogórską Młynówką

Ceny gazu dobijają przedsiębiorców

Inkubator dla skuteczniejszego leczenia

Senator o działaniach osłonowych rządu