Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 15 kwietnia
im. Bazylego, Tytusa

Jelenia Góra: Wzruszający spektakl w poszukiwaniu szczęścia

Niedziela, 7 marca 2021, 11:02
Aktualizacja: 11:14
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Współpraca Teatru Norwida w Jeleniej Górze z Lubuskim Teatrem w Zielonej Górze zaowocowała przepiękną sztuką, w której jeleniogórska publiczność może nie tylko doświadczyć nowej energii, ale i odnaleźć cząstkę siebie w poszukiwaniu szczęścia, które każdy z nas pojmuje nieco inaczej.
Spotkanie z innymi aktorami zawsze dodaje świeżości. Zespoły są stosunkowo zamknięte i kiedy zna się wszystkie układy - wiadomo kto, co grywa - grozi to pewną stagnacją. Natomiast takie spotkanie jest ożywcze i to widać - z dyrektorem Wnukiem zauważyliśmy, że zupełnie nowa energia została pobudzona w aktorach jeleniogórskich i zielonogórskich - mówił na konferencji prasowej przed premierą Robert Czechowski, reżyser spektaklu "To wiem na pewno", a jednocześnie dyrektor zielonogórskiego teatru.

Tak właśnie się stało - aktorzy, których jeleniogórska publiczność zna doskonale, wskoczyli na kolejny poziom swojego rzemiosła. Były też znakomite kreacje gościnnych artystów - niesamowity Jerzy Kaczmarowski z Lubuskiego Teatru, którego postać chwytała ze serca widzów, oraz Anna Maria Wicka z Teatru Muzycznego Roma w Warszawie, jako najmłodsza córka - zachwycili widzów spragnionych kultury, bowiem była to pierwsza premiera w Jeleniej Górze od ponad roku.

Kolejne pokazy zaplanowano na 7.03, 13.03 oraz 14.03. Zgodnie z rządowymi ograniczeniami - widownię można wypełnić do 50 proc. miejsc. Z kolei na 20.03 zapowiedziana jest premiera kolejnego spektaklu.

To wiem na pewno
Autor: Andrew Bovell
Przekład: Rubi Birden
Reżyser: Robert Czechowski
Scenografia: Piotr Tetlak,
Wizualizacje: Jakub Psuja
Kostiumy: Ewa Tetlak
Choreografia: Paweł Matyasik
Opracowanie muzyczne: Damian-Neogenn-Lindner
Występują: Marta Kędziora, Iwona Lach, Anna Maria Wicka - gościnnie, Jerzy Kaczmarowski - Lubuski Teatr w Zielonej Górze,
Robert Mania, Filip Toroński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wodnik odwoła się do prezesa Wód Polskich

Uczeń SP7 drugi raz zwycięzcą konkursu literackiego

Kto to posprząta?

Czytaj również

Zaczytaj się z Jelonką.com

Podwyżka za wodę i ścieki zablokowana [AKTUALIZACJA]

Miasto nad Kwisą

Święcenie pokarmów

Budowa ronda bez opóźnień

Czas na kolejną premierę (aktualizacja)

W Jeleniej Górze znaleźli swój dom

Wystawa Katarzyny Witlib w POK

Rocznica tragedii smoleńskiej w Jeleniej Górze