Jelenia Góra: Wywijali swawole

Czwartek, 4 października 2007, 0:00
Autor: ROB
Dobre wyniki najmłodszych tancerzy z naszego miasta.

Aż 140 zawodników i zawodniczek z klubów całego kraju wystąpiło w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego „Karkonosze Open 2007”. Zawody trwały 2 dni a występujący rywalizowali w kilkunastu kategoriach wiekowych.

Z miejscowych tancerzy dobrze spisała się para Kamil Senderowski i Karolina Kasza z klubu Master Dance Jelenia Góra. Zajęli oni 2. miejsce (kategoria 14-15 lat) w klasie B w stylu standard. Na 3. miejscu podium uplasowali się Michał Łastowski i Kamila Wiatr (Cieślak Jelenia Góra).
Wśród 8 i 9 latków (klasa E, style kombinacja 6T) podium zdominowali tancerze ze stolicy Karkonoszy. Wygrali Klaudia Rabenda i Mirosław Zagulski a na drugim miejscu zawody ukończyli Marta Gruszka i Maksymilian Niemczyk (wszyscy ze szkółki Cieślak). Trzecie miejsce zajęli Alicja Zielińska i Dawid Gulka (Kurzak i Zamorski).

W kategorii 10-11 lat, klasa C styl standard -4 wystąpiły tylko 3 pary. Zwyciężyła Jowita Misiakowska i Kewin Espenszyt ze szkoły Szok Jelenia Góra. Oni także byli górą w stylu latin-4.
Organizatorem turnieju była Szkoła Tańca Kurzak i Zamorski. Szczegółowe wyniki zawodów można znaleźć na stronie www.taniec.pl