Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 25 maja
im. Grzegorza, Magdaleny

Piechowice: Wystawa rękodzieła Heleny Lowenkamp

Czwartek, 23 grudnia 2021, 6:00
Autor: WAC
Fot. POK
Do 28 stycznia w Galerii Wystawowej Piechowickiego Ośrodka Kultury będzie czynna wystawa rękodzieła Heleny Lowenkamp.

Finisaż wystawy odbędzie się 21 stycznia w sali widowiskowej POK. W trakcie tej imprezy, w repertuarze świąteczno-noworocznym wystąpi zespół dziecięcy sPOKoo.

Helena Lowenkamp to utalentowana i pomysłowa mieszkanka malowniczego osiedla Michałowice. Jest pasjonatką tworzenia dekoracji, ozdób i stroików, które z powodzeniem stanowią elementy aranżacyjne jej domu i ogrodu. Swoje rękodzieło tworzy wykorzystując w dużej mierze naturalne surowce jak np. drewno, mech, zasuszone kwiaty, szyszki itp. Bardzo umiejętnie potrafi też wpleść w swoje prace materiały „ z odzysku” takie jak deski pochodzące z rozbiórki, papier z opakowań po jajkach, puszki po żywności i wiele innych.

Pani Helena nie boi się eksperymentować, a jej głowę przepełniają coraz to nowe pomysły, które szybko przeobraża w gotowe dekoracje – mówi Ewa Romańska z Piechowickiego Ośrodka Kultury. - Swoimi pracami chętnie obdarowuje bliskich, przyjaciół i znajomych. Dekoracje i ozdoby tworzy tematycznie w zależności od pory roku lub okazji. Ponadto autorka wystawy potrafi stworzyć piękne koronkowe serwety, haftowane obrusy, a nawet przeobrazić meble i inne elementy użytkowe w swoim domu. Inspiracje do swojego rękodzieła czerpie z otaczającej ją natury, choć jak przyznaje - po niektóre z pomysłów sięga też do Internetu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Plakaty uczniów na wrocławskim lotnisku

Działo się w Muzeum Karkonoskim!

Czytelnik: PKS nas zlekceważył

Koncert dyplomowy Akademii Muzycznej

Spotkali się z Antonim Macierewiczem

Sprzątanie lasów

Wspólne ćwiczenia

Szpital Bukowiec bez położnictwa

Służby: nie było skażenia wody

Tematyka spektakli w TR Warszawa

Zagrają Golcowie

Jubileusz "Katolika"