Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 maja
im. Miry, Franciszka

Region: Wystawa fotografii „Kadry kreślone piórem” Miłosza Kowalewskiego

Wtorek, 22 kwietnia 2014, 7:21
Aktualizacja: 9:40
Autor: Manu
Fot. KPN
25 kwietnia (w piątek) o godz. 17.00 w Galerii Karkonoskiego Centrum Edukacji Ekologicznej KPN w Szklarskiej Porębie (przy ul. Okrzei 28) rozpocznie się wernisaż wystawy fotografii autorstwa Miłosza Kowalewskiego pt. „Kadry kreślone piórem”. Wystawa będzie czynna do 31 maja.

Wystawa składa się z 41 indywidualnych lub zbiorowych ujęć polskich ptaków. Zdjęcia powstały w warunkach terenowych i przedstawiają ptaki dzikie, żyjące na wolności. Ptaki fotografowane były przeważnie w rejonie Kołobrzegu i Pomorza Zachodniego.

Miłosz Kowalewski z wykształcenia i wykonywanego zawodu jest architektem, z zamiłowania żeglarzem i fotografem przyrody - ornitologiem. Mieszkaniec Kołobrzegu od urodzenia.

- Przyroda inspirowała mnie od zawsze, a ptaki i ich życie zainteresowały mnie najbardziej. Od 2004 roku zainteresowanie zaczęło przeradzać się w pasję, która znalazła swoje ujście w fotografii. Skrzydlatych bohaterów swoich fotograficznych wypraw ze szczególnym upodobaniem poszukuję w najbliższej okolicy – opowiada Miłosz Kowalewski.

Jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów fotografii przyrodniczej, a także autorem zdjęć do albumów fotograficznych i kalendarzy.

Wystawę zorganizowała Agencja Zegart, a prezentowana już była m.in. w: Muzeum Fotografii w Bydgoszczy, Sejmie RP w Warszawie i Muzeum Górnośląskim w Bytomiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Na dawnych pocztówkach

Straż miejska złamała prawo?

Wspomnienie poety

Czytaj również

Wraca festiwal PESTKA  

Kierowca miejskiego autobusu to nie policjant

Wkrótce Festiwal Młodych Talentów

Zaczytaj się z Jelonką.com

Będzie bezpieczniej przy Polanie

Wystawa rzeźby Romualda Dudy

Pestka startuje w środę!

Uczeń SP7 drugi raz zwycięzcą konkursu literackiego

Końcówka prac na alei Wojska Polskiego