Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 1 lipca
im. Haliny, Marcina, Mariana

Jelenia Góra: Wystartowała "Zabobrzańska Mila"

Niedziela, 29 maja 2022, 6:23
Autor: WAC
Fot. WAC
Ponad 130 biegaczy w różnym wieku i na różnych dystansach rywalizowało wczoraj (28.05) w imprezie biegowej „Zabobrzańska Mila”, która odbyła się na jeleniogórskim Zabobrzu.

To była już siódma edycja imprezy, której organizatorami były Okręgowe TKKF Karkonosze w Jeleniej Górze, Miasto Jelenia Góra, Ogniska TKKF Orle oraz Zabobrze. Najwięcej uczestników zgromadził bieg dla przedszkolaków. Mali biegacze byli dopingowani przez swoich rodziców oraz dziadków. Na mecie każdy z nich otrzymał pamiątkowy medal.

Głównym punktem programu była „Zabobrzańska Mila” na dystansie 5 i 10 kilometrów. Na wymagającej trasie, wytyczonej u podnóża Góry Szybowcowej, triumfował Jarosław Włodarczyk z Jeleniej Góry.

Jestem bardzo zadowolony ze zwycięstwa – mówi J. Włodarczyk. - To już mój drugi start w „Zabobrzańskiej Mili” . Trasa tego biegu bardzo mi się podoba, dużo jest podbiegów. Dziś pogoda sprzyjała bieganiu, bo nawet wiatr, który w pewnym momencie trochę przeszkadzał potem pomagał. Na co dzień trenuje biegi w klubie „Karkonosz Runing Team”, a dzisiejszy start był przetarciem przed występem w supermaratonie w Górach Stołowych.

Jednym z podmiotów, które wspierają od wielu lat organizację „Zabobrzańskiej Mili” jest Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

Po dwóch latach przerwy spowodowanej koronawirusem przystępujemy do reanimacji tych wszystkich imprez, które organizowaliśmy od wielu lat dla mieszkańców Jeleniej Góry - mówi prezes JSM Mirosław Garbowski. - Zawsze powtarzam, że JSM to nie tylko prezes i pracownicy, ale przede wszystkim mieszkańcy. Chcemy z nimi być i takie imprezy sportowo – rekreacyjne jak „Zabobrzańska Mila” mają sprzyjać integracji mieszkańców ze spółdzielnią. Aby się czuli jej współgospodarzami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wypadek autokaru z pasażerami na Przełęczy Kowarskiej

Otworzą ruch na alei Wojska Polskiego

Leszek Kosiorowski w zarządzie Worldlopped

Czytaj również

Frytkownica beztłuszczowa – jak działa? Jaki model wybrać?

Wyremontują dworzec?

Sesja Rady Miejskiej z imieninami

Festyn parafialny u Pijarów

Dziurawa Kruszwicka

Darmowy przewóz

Spodziewane ulewy i porywisty wiatr

Uciekinier w… szałasie

Niewybuch w Dąbrowicy