Czytających: 11573
Zalogowanych: 27

Zgorzelec: Wysoka porażka mimo wygranych dwóch kwart

Poniedziałek, 25 stycznia 2021, 9:34
W meczu 6. kolejki II ligi koszykarek Basket Zgorzelec wysoko pokonał Wichosia Jelenia Góra 77:42. Co ciekawe, ekipa Tomasza Pawlikowskiego wygrała dwie kwarty, ale w pozostałych zdecydowanie ustępowała rywalkom.

Pierwsza kwarta była katastrofalna w wykonaniu jeleniogórzanek, które miały nawet problem z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy. Ekipa ze Zgorzelca była za to bardzo skuteczna i wygrała tę część gry 35:5. W drugiej odsłonie oba zespoły miały duże problemy z nastawieniem celowników i na przerwę schodziły przy stanie 44:15. Po zmianie stron miejscowe powiększyły swoją przewagę i przed decydującą "ćwiartką" było 65:26. W czwartek kwarcie nieco lepiej zaprezentowały się koszykarki Wichosia i mecz rozgrywany w hali PGE Turów Arena zakończył się wynikiem 77:42.

Citronex UKS Basket Zgorzelec – KS Wichoś Jelenia Góra 77:42 (35:5, 9:10, 21:11, 12:16)

UKS: Tudryn 21, Lipniacka 17, Pawlukiewicz 16, Kowalczuk 7, Marcinów 5, Ferenc 2, Zienkiewicz 2, Kuzubska 2, Łozowska, Starczewska.
Wichoś: Karaś 14, Feja 8, Małenda 7, Podroużek 5, Wałęska 5, Prokop 1, Białas 1, Kwietoń 1, Grabowska, Rybkiewicz.
Sędziowali: Mateusz Falkiewicz, Patryk Lipiec.

W następnym spotkaniu (30.01) Wichoś zagra u siebie ze Stalą Brzeg.