Dolny Śląsk: Wyrównany mecz Karkonoszy w Nowogrodźcu

Niedziela, 2 maja 2010, 21:33
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 maja 2010, 11:49
Autor: arec
W derbach okręgu jeleniogórskiego piłkarze Karkonoszy Jelenia Góra przegrali na wyjeździe z Chrobrym Nowogrodziec 0:1. – Walka była wyrównana. Zabrakło nam szczęścia –powiedział po meczu Marek Herzberg.

Zespół Karkonoszy Jelenia Góra z pewnością nie był faworytem dzisiejszego spotkania. Jeleniogórzanie zajmują 12 miejsce w tabeli IV ligi i walczą o utrzymanie, a Chrobry ma szanse na awans do III ligi. – W pierwszej połowie na boisku przeważał Chrobry, który stworzył dwie groźne sytuacje, ale po przerwie sytuacja się wyrównała – powiedział trener Karkonoszy Marek Herzberg.

W 65 minucie po złym wykonaniu rzutu rożnego przez zespół jeleniogórski kontratak przeprowadzili gospodarze. Obrońcy nie pokryli napastnika Chrobrego, który z odległości 16 metrów po nieczystym uderzeniu piłki pokonał Michała Dubiela. – Po tej bramce zdominowaliśmy sytuację na boisku. Niestety zabrakło szczęścia. Szkoda bo remis byłby sprawiedliwym rezultatem. Gra obydwu zespołów nie odzwierciedlała sytuacji w tabeli – powiedział Marek Herzberg. – Chciałbym podziękować moim zawodnikom za wysiłek włożony w to spotkanie – dodał trener Karkonoszy.

Chrobry Nowogrodziec – Karkonosze Jelenia Góra 1:0 (0:0)

Karkonosze: Dubiel, Siatrak, Wawrzyniak, Bijan, Kołodziejczyk, Walczak (Kowalski), Adamczyk (Wojtas), Chrząszcz, Burszta, Kotarba (Durlak), Krupa (Kogut)

W pozostałych spotkaniach zespołów z naszego okręgu Twardy Świętoszów rozgromił w Kłodzku Nysę 5:0, a BKS Bobrzanie Bolesławiec przegrali w Pietrzykowicach z Pumą 0:1.

Poniżej podajemy komplet wyników spotkań IV ligi dolnośląskiej.

Chrobry Nowogrodziec – Karkonosze Jelenia Góra 1:0
Puma Pietrzykowice – BKS Bobrzanie Bolesławiec 0:1
Nysa Kłodzko – Twardy Świętoszów 0:5
Konfeks Legnica – Kuźnia Jawor 1:1
Chojnowianka Chojnów – Lechia Dzierżoniów 1:3
Prochowiczanka Prochowice – 1985 Szczawno Zdrój 2:2
GKS Kobierzyce – Polonia Środa Śląska 1:2
Miedź II Legnica – Ślęza II Wrocław 3:0