Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 grudnia
im. Piotra, Pauliny

Region: Wyrok w sprawie uwiedzenia nastolatki

Środa, 24 listopada 2021, 7:01
Autor: WAC
Fot. archiwum
Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim skazał na 1,5 więzienia i zapłatę 15 tysięcy złotych nawiązki 38 – letniego mężczyznę z okolic Bolesławca, który w ubiegłym roku chciał wykorzystać seksualnie 14-latkę z Bielska Podlaskiego.

Tą sprawą żyła we wrześniu ubiegłego roku cała Polska. Nastolatka wyszła z domu do szkoły i kontakt rodziny z nią się urwał. Dziewczyna zmieniła wygląd (m.in. przefarbowała włosy) i udała się na dworzec PKP, skąd pojechała pociągiem do Bolesławca. Tam na dworcu kolejowym spotkała się z nieznanym mężczyzną i ślad po niej zaginął.

Po otrzymaniu tej informacji dolnośląscy policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania nastolatki. W działania te zaangażowani byli funkcjonariusze z powiatu bolesławieckiego oraz z grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej przy Komendzie Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim, której nieodłącznym ogniwem jest pies tropiący. Po trwających kilkanaście godzin poszukiwaniach dziewczyna cała i zdrowa została odnaleziona w pustostanie na terenie leśnym w okolicach Lwówka Śląskiego. Wkrótce też doszło do zatrzymania 38 – letniego mężczyzny, który - jak ustalono w toku śledztwa - za pośrednictwem Internetu nawiązał z dziewczyną kontakt, podając się za jej rówieśniczkę i takim podstępem zmierzał do spotkania z nią w celu wykorzystania seksualnego.

Akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego w Lwówku Śląskim. W sprawie doszło do tzw. dobrowolnego poddania się karze. Sąd skazał oskarżonego na półtora roku więzienia, orzekł też wobec niego nawiązkę na rzecz małoletniej pokrzywdzonej w kwocie 15 tys. zł. Wyrok nie został zaskarżony, jest już prawomocny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czytelniczka: Skandaliczny abonament za wodę

Burza wokół uchwały o sytuacji na granicy

Montują choinkę w centrum

Czytaj również

Kto zanieczyszcza strumień w Maciejowej ściekami?

Skarby naszego regionu w Muzeum Karkonoskim

Zatrzymanie nielegalnych transportów na A4

Zamknięto kilka szlaków w Karkonoszach

Ciastka dla obrońców granicy

Jak wybrać najlepszą ofertę pożyczki na dowód online?

Jaki narożnik przy zwierzętach w domu?

Stanęły nowe wiaty

Żeby rondo było rondem