Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 maja
im. Jakuba, Judyty, Jana

Region: Wyrok w sprawie posła Twojego Ruchu prawomocny

Wtorek, 29 kwietnia 2014, 8:09
Aktualizacja: 14:55
Autor: Manu
Fot. Archiwum Jelonki.com
Legnicko–jeleniogórski poseł Twojego Ruchu – Henryk Kmiecik będzie musiał zapłacić 15 tys. zł na rzecz Stowarzyszenia Wspierania Psychoonkologii „Życie” w Kamiennej Górze oraz pokryć koszty postępowania sądowego i przeprosić przewodniczącą powiatowych struktur PO i prezes strefy ekonomicznej Iwonę Krawczyk we wskazanych przez nią mediach za obraźliwe komentarze na portalach i wypowiedzi na jej temat.

Pochodzący z Lubawki legnicko-jeleniogórski parlamentarzysta Henryk Kmiecik przegrał proces o znieważenie i zniesławienie Iwony Krawczyk, prezes zarządu Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Pierwszy wyrok w tej sprawie zapadł w listopadzie ub. r. w jeleniogórskim sądzie. Teraz 25 kwietnia (w piątek) Sąd Apelacyjny podtrzymał wyrok.

Chodzi o komentarze polityka dotyczące pracy prezes SSEMP, które poseł Kmiecik przekazywał mediom oraz te, które sam wpisywał jako komentator portali internetowych.

- Poseł obrażał i kłamał – mówi Iwona Krawczyk. – Niech ten wyrok będzie wskazówką zarówno dla komentujących, jak i pokrzywdzonych przez nich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Modernizacja oczyszczalni zagrożona?

Straż miejska złamała prawo?

Sprzątanie Ochotnicy

Czytaj również

Na pamiątkę d. cmentarza

Rozpoczął się proces

Senator Mróz z apelem do posłanki Czernow

Politycy prawicy z apelem

Marzena Machałek również zaapelowała do posłów  

Tak nie wolno parkować!

Tak się ptaków nie dokarmia

KPSW w trosce o przyrodę

Pamięci Waldemara Wiśniewskiego