Zalogowanych: 3

Jelenia Góra: Wypunktowali drużynę z Trutnova

Wtorek, 31 lipca 2018, 15:27
Aktualizacja: Niedziela, 5 sierpnia 2018, 14:30
Podopieczni Jacka Kołodziejczyka mają za sobą kolejny mecz sparingowy w ramach przygotowań do Dolnośląskiej Ligi Juniorów Młodszych. W konfrontacji z rówieśnikami z MFK Trutnov biało–niebiescy zwyciężyli 8:1.

Spotkanie z drużyną z Czech było rozgrywane systemem 3x30 minut. W pierwszej tercji jeleniogórzanie dwukrotnie pokonali bramkarza rywali. W 15. minucie golkiper gości popełnił błąd odbijając piłkę zmierzającą poza boisko, a ta trafiła pod nogi Wiejaka, który skorzystał z prezentu i strzelił do pustej bramki. Pięć minut później na 2:0 strzelił Kułakowski i pierwszą przerwę miejscowi spędzili w dobrych nastrojach. W drugiej tercji młodzi piłkarze z Trutnova nawiązali walkę i w 42. minucie po gilu Bednarza było już tylko 2:1. Jak się okazało, kolejne trafienia były już dziełem wyłącznie gospodarzy - w 60. minucie Kułakowski po indywidualnej akcji strzelił na 3:1. W ostatniej odsłonie meczu jeleniogórzanie pięciokrotnie pokonali bramkarza z Trutnova. W 64. minucie Tomaszewski trafił na 4:1, następnie Sołtysiak podwyższył na 5:1 (73'), a w 84. minucie drugiego gola zdobył Tomaszewski. W końcówce ekipa Kołodziejczyka zdobyła jeszcze dwa gole - najpierw strzelił Ranecki, a wynik na 8:1 ustalił Kułakowski.

Karkonosze Jelenia Góra (jm) - MFK Trutnov (jm) 8:1
Karkonosze: Plechowicz - Jurecki, Tokarz, Engler, Bartecki, Wiejak, Sołtysiak, Antosik, Kułakowski, Tomaszewski, Ranecki.