Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 czerwca
im. Bogny, Bogumiły

Kowary: Wyniki Kowarskiego Budżetu Obywatelskiego

Niedziela, 9 maja 2021, 10:25
Autor: WAC
Fot. WAC
Wiemy już jakie zadania zgłoszone w ramach tegorocznego Kowarskiego Budżetu Obywatelskiego zyskały największe uznanie mieszkańców miasta i tym samym zostaną zrealizowane.

W tym roku z puli Kowarskiego Budżetu Obywatelskiego są finansowane tylko projekty inwestycyjne, których wykonanie jest możliwe w ciągu jednego roku budżetowego. Przewidziano na to 100.000 zł. Na potrzeby budżetu partycypacyjnego Kowary zostały podzielone na siedem stref terytorialnych. Dla każdej zabezpieczono po 1/7 wymienionej kwoty (ok. 14.285 zł).

W każdym z siedmiu okręgów miasta nad Jedlicą w wyniku głosowania mieszkańców, został wybrany jeden projekt z najwyższa liczbą głosów. Na liście projektów, które jeszcze w tym roku zostaną zrealizowane znalazły się: budowa nawierzchni na odcinku ulicy Wiejskiej 65 – 69 oraz drogi dojazdowej do boiska, naprawa uszkodzonej nawierzchni ulicy Sienkiewicza oraz dojazdu do Przedszkola Publicznego nr 1, remont przejścia publicznego w kamienicy przy ul.1 Maja 24, wykonanie projektu technicznego oświetlenia drogi dojazdowej od ul. Jeleniogórskiej do posesji 24, 26, 26A, 26B, 28 oraz sześciu nowo wybudowanych domów jednorodzinnych, wykonanie miejsc parkingowych przy ul. Brzozowej 8 na Osiedlu Wichrowa Równia, budowa siłowni zewnętrznej przy boisku przy ul. Jagiellońskiej, wykonanie skweru wraz z montażem ławek i tablicy informacyjnej przy ul. Głównej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ptaszarnia odnowiona

Piknikowo z Robertem Biedroniem

Nowy radny pod Szrenicą

Czytaj również

Trwa łatanie dziur w drogach

Hiphopowa petarda na Górze Szybowcowej

Cykliści pojadą inaczej

Kto zbuduje szkolę?

Trwa walka z barszczem Sosnowskiego

Dobre wieści ws. linii kolejowych do Kamiennej Góry i Karpacza

Sprzęt zamiast podatku

Burmistrz Kowar w prezydenckiej radzie

Manewry strażaków