Czytających: 11252

I-liga szczypiornistek: Wymęczone zwycięstwo nad Olimpią

Niedziela, 20 marca 2011, 16:59
Aktualizacja: Niedziela, 27 marca 2011, 15:52
Piłkarki ręczne Finepharmu w 16. kolejce I–ligi odniosły cenne zwycięstwo na własnym parkiecie. Dzięki wygranej 29:25 nad Olimpią Nowy Sącz utrzymały trzy punkty przewagi nad drugim SPR–em Olkusz.

Podopieczne trenera Urama dobrze weszły w mecz, w 16 min. prowadziły 7:3, ale przyjezdne nie odpuszczały. Od stanu 10:6 w ciągu pięciu minut doprowadziły do remisu po 10. Końcówka pierwszej połowy miała wyrównany przebieg, a na przerwę zawodniczki obu ekip schodziły przy minimalnym prowadzeniu gości (13:12).

Przez większą część drugiej odsłony wynik oscylował wokół remisu, a nowosądeczanki potwierdzały, że nie zamierzają łatwo oddać punktów. W 48 min. prowadziły 23:21, jednak w odpowiednim momencie nastąpił zryw gospodyń niedzielnego pojedynku, które od stanu 24:24 zdobyły cztery bramki z rzędu i nie pozwoliły wydrzeć sobie zwycięstwa. W bramce gospodyń bardzo dobre spotkanie rozegrała Demiańczuk, która wielokrotnie ratowała swój zespół doskonałymi interwencjami.

Olimpia, która w rundzie zasadniczej wygrała w Jeleniej Górze 37:33 po raz drugi musiała uznać wyższość jeleniogórskich liderek. Po zwycięstwie w Nowym Sączu 25:22, szczypiornistki Finepharmu ponownie okazały się lepsze wygrywając na własnym parkiecie 29:25.

W następnej kolejce Finepharm jedzie do Olkusza na mecz z drugim w tabeli SPR-em.

MKS Finepharm Jelenia Góra - UKS Sądeczanin Olimpia Nowy Sącz 29:25 (12:13)

Finepharm: Kasprzak 9, Stochaj 8, Wasiucionek 4, Konarzewska 3, Latuszek 2, Skoczyńska 2, Pawliszak 1, Demiańczuk, Baranowska, Pałysa, Bielecka