Czytających: 12039

II liga koszykarek: Wygrana Wichosiek po zaciętej batalii

Poniedziałek, 26 lutego 2018, 19:38
Aktualizacja: 19:40
Koszykarki KS Wichoś Jelenia Góra pokonały w meczu o mistrzostwo II ligi MUKS Poznań 64:55. Zwycięstwo jest tym cenniejsze, że nasz zespół grał bez kontuzjowanych: Aleksandry Lorenz, Wiktorii Łozowieckiej, Natalii Kopiec. Spotkanie było bardzo emocjonujące, a prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie...

Początek należał do poznanianek, które szybko objęły prowadzenie 8:0. Jeleniogórzanki wróciły do gry i po raz pierwszy na prowadzenie wyszły dopiero w 8. minucie po celnym rzucie za 3 pkt znakomicie grającej 17-letniej Oli Prokop. Wychowanka KS Wichoś była tego dnia nie do zatrzymania. Ola Prokop zdobyła aż 30 pkt, z czego połowę rzutami z dystansu. Druga kwarta była wygrana przez nasze zawodniczki wynik do przerwy 32:24.

Prowadzenie uśpiło nieco nasz zespół, który po trzech minutach trzeciej kwarty stracił przewagę. W tym momencie trener Eugeniusz Sroka poprosił o przerwę na żądanie. Od tego momentu nasze koszykarki grały już dużo bardziej skoncentrowane. Po trzech kwartach KS Wichoś prowadził 45:40, ale MUKS znów poderwał się do walki i objął prowadzenie 46:45. W tym momencie swoje wielkie możliwości potwierdziła Aleksandra Prokop, która zdobyła aż 12 punktów z rzędu i nasze zawodniczki znów objęły wyraźne prowadzenie - 59:50 i i tego prowadzenia nie straciły do końca meczu. Zespół z Poznania grał bardzo ambitnie i agresywnie w obronie. W naszym zespole wszystkie zawodniczki zagrały na swoim dobrym poziomie. W zespole poznańskim wyróżniły się Karolina Giżyńska (12 pkt) i Hanna Dulnik (11 pkt) - córka znanej w Jeleniej Górze z występów w ekstraklasie (AZS KK Jelenia Góra) Katarzyny Dulnik.

- Wspaniały mecz Oli Prokop jest dowodem na to, że Wichoś Basket Liga dla dzieci ma swój większy sens. To jak zagrała dziś Ola zaspokoiłoby najwybredniejsze gusty obserwatorów. Gratuluję pozostałym zawodniczkom, które pokazały nie tylko umiejętności, ale i wielką ambicję - powiedział Eugeniusz Sroka, trener KS Wichoś.

KS Wichoś Jelenia Góra - MUKS Poznań 64:55 (21:16, 11:8, 13:16, 19:15)

Skład: Aleksandra Prokop 30 pkt (5x3), Klementowska Marta 14 pkt, Monika Paradowska 9 pkt, Jagoda Kuduk 4 pkt, Angelika Stefan 4 pkt, Marika Kowalczyk 3 pkt.