Czytających: 13103

Dolny Śląsk: Wygrana na wagę awansu

Sobota, 9 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 9 czerwca 2007, 20:23
Juniorzy KS Karkonosze wywalczyli awans do Ligi Dolnośląskiej Juniorów. W decydującym meczu w ostatniej kolejce ligi okręgowej jeleniogórzanie rozgromili na wyjeździe Chrobrego Nowogrodziec 7:2 (4:2).

Od pierwszych minut pojedynku, toczonego w niemiłosiernym upale stroną dominująca byli jeleniogórzanie, którzy zepchnęli gospodarzy do głębokiej defensywy. Juz w 7 minucie wyborną sytuację na zdobycie prowadzenia dla biało - niebieskich miał Artur Niemirski, jednak jego strzał z 16 metrów z trudem obronił bramkarz Chrobrego Kamil Faltyn. W 17 min. Daniel Kotarba z około 20 metrów strzelił w słupek. W 20 min. kardynalny błąd popełniła jeleniogórska defensywa, nieudolnie próbując złapać na spalonym gracza gospodarzy Tomasza Piekarza, w rezultacie czego znalazł się on sam przed bramką Karkonoszy i przy biernej postawie bramkarza uzyskał niespodziewane prowadzenie dla swojej drużyny. Odpowiedź podopiecznych trenera Daniela Gawlika była niemal natychmiastowa, gdyż juz 25 min. wyrównującego gola w rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką zdobył Robert Rodziewicz. Minutę później jeleniogórzanie juz prowadzili, a strzelcem gola po kontrze był Marcin Krupa. W 35 min. trzeciego gola dla gości strzałem głową, po dograniu z rzutu wolnego, strzelił R. Rodziewicz. Festiwal strzelecki jeleniogórzan w pierwszej połowie zakończył Jakub Piórko w 37 min., finalizując składną zespołową akcję. Tuż przed przerwą w szeregi obrony Karkonoszy wkradł sie chaos, który zaowocował "jedenastką" dla Chrobrego za faul w polu karnym. Jego skutecznym wykonawcą w 45 min był Tomasz Kamiński.

W pierwszych minutach po przerwie przewagę osiągnęli gospodarze, jednak ich ofensywne zapędy szybko ostudził w 55 min. J. Piórko zdobywając piątą bramkę dla jeleniogórzan, ładnym technicznym strzałem, który mimo rozpaczliwej interwencji obrońcy z Nowogrodźca wturlał się tuż przy słupku do siatki. Gol ten był setnym jaki w tym sezonie zdobyli jeleniogórzanie na boiskach ligi okręgowej juniorów starszych. Od tego momentu gospodarzom wyraźnie odeszła ochota do gry. W 76 min. kolejną bramkę dla gości po kapitalnym dograniu M. Krupy strzelił Marcin Zagrodnik. Wreszcie na 7:2 wynik meczu ustalił w 82 min. J. Piórko.

Po ostatnim gwizdku sędziego jeleniogórzanie odtańczyli na środku boiska taniec radości. W górę powędrowali także podrzucani przez swoich podopiecznych trener D. Gawlik i kierownik drużyny Zygmunt Jankowski.
W tabeli końcowej ligi okręgowej juniorów Karkonosze w 25 meczach zgromadziły 61 punktów i o jedno "oczko" wyprzedziły Piasta Zawidów.

<b>Chrobry Nowogrodziec - Karkonosze Jelenia Góra 2:7 (2:4)</b>
<b>Bramki dla Karkonoszy:</b> Piórko 37, 55 i 82 min, Rodziewicz 25 i 35 min., Krupa 26 min, Zagrodnik 76 min.
<b>Karkononosze:</b> Hałka, Rodziewicz, Niemirski, Krupa (Zyner 88 min.), Jurkowski (Sobczak 46 min.), Smolak (Kik 35 min.), Piórko, Palimąka, Zagrodnik, Kotarba, Kostka.