Kotlina Jeleniogórska: Wygrana Karkonoszy

Wtorek, 8 sierpnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 9 sierpnia 2006, 10:55
Autor: Agnieszka Rafińska
Pretendent do awansu w zbliżającym się sezonie, zespół Karkonoszy Jelenia Góra, pokonał dziś spadkowicza ligi okręgowej Olimpię Kowary 7:2. Mecz toczony był w trudnych warunkach na bocznym boisku aktualnego A-klasowicza.

Pierwsza połowa nie zapowiadała tak wysokiego wyniku. W ekipie jeleniogórzan widoczny był brak uporządkowania gry w środku boiska. Mało było również akcji uskrzydlających. Drużyna przyjezdnych nie mogła narzucić swojego stylu gry. Jedną z nielicznych okazji do zdobycia bramki miał Marek Wawrzyniak, który z bliskiej odległości uderzył piłkę głową, a ta minęła słupek bramki rywali. Jak wiadomo niewykorzystane sytuacje się mszczą. Chwilę później pada ramka dla Kowar. Brak asekuracji, nieudana pułapka ofsajdowa i drużyna Olimpii wychodzi na prowadzenie. Wynik do końca pierwszych czterdziestu pięciu minut nie uległ zmianie.

Rozmowa w przerwie spotkania z trenerem pozytywnie wpłynęła na zawodników z Jeleniej Góry. W drugiej części meczu ujrzeliśmy zupełnie odmieniony zespół Karkonoszy. Ich gra zaczęła się układać, Było widać zrozumienie między piłkarzami. Na efekty takiego obrazu gry nie trzeba było długo czekać. Dokładne dośrodkowanie Łukasza Kowalskiego w pole karne otrzymał Paweł Walczak. Ten obrócił się z piłką i strzałem z bliska pokonał bramkarza gospodarzy. Na tym podopieczni Tomasza Arteniuka nie spoczęli. Nadal konstruowali składne akcje. Po jednej z nich Tomasz Lizak prostopadłym podaniem „obsługuje” Macieja Wojtasa, który bez problemów wyprowadza drużynę Karkonoszy na prowadzenie. Zespół z Kowar opadł z sił, czego efektem były kolejne bramki dla „biało-niebieskich”. Ich autorami byli Łukasz Kowalski i Tomasz Malinowki. Po zdobyciu kolejnych bramek kopacze ze Złotniczej po raz kolejny rozluźnili szyki i dali sobie wbić drugą bramkę. Nie wpłynęło to jednak znacząco na ich grę. Goście wciąż dążyli do podwyższenia wyniku. Ta sztuka im się udała. Kolejne swoje bramki zdobyli Wojtas, Kowalski i Walczak. Pojedynek zakończył się pewnym zwycięstwem ekipy ze Złotniczej 7:2.

Skład Karkonoszy: Andrzej Ambroży, Gabriel Kaczmarek, Wojciech Bijan, Marek Wawrzyniak, Marek Siatrak, Tomasz Lizak, Krzysztof Smoliński, Daniel Zalewski, Tomasz Malinowski, Paweł Walczak, Łukasz Kowalski, Łukasz Zwierzyński, Maciej Wojtas, Mariusz Kowlaki – Ciepiela

Była to ostatnia gra kontrolna przed rozpoczynającymi się w przyszłym tygodniu rozgrywkami ligi okręgowej. Na inaugurację zespół jeleniogórski wybierze się do Jędrzychowic, aby tam walczyć o pierwsze punkty w rundzie z miejscowym Apisem. Mecz ten zaplanowany jest na wtorek na godzinę 17.30.