Zalogowanych: 2

Polska: Wygrały w siódemkę

Piątek, 14 września 2007, 0:00
AZS KK lepszy od MTK Pabianice

Od zwycięstwa rozpoczęły swój udział w turnieju towarzyskim w Brzegu koszykarki AZS Kolegium Karkonoskie. Jeleniogórzanki zwyciężyły MTK Pabianice 56:51. Pojedynek KK z MTK był meczem zespołów, które borykają się z dużymi problemami kadrowo - finansowymi. Trener AZS ma aktualnie do dyspozycji zaledwie siedem zawodniczek. Do trenujących od kilkunastu dni Doroty Arodź, Natalii Małaszewskiej, Agnieszki Balsam, Agnieszki Kret i Joanny Dłutowskiej dołączyły: Dorota Wójcik ( powróciła do drużyny po pobycie w Niemczech) i "nowa twarz" w zespole, wychowanka Osy Zgorzelec Beata Andrzejczak.

Jeleniogórzanki wygraną z drużyną z Pabianic zapewniły sobie zwyciężając pierwsze 10 minut 19:9. W 24 min. ich przewaga wynosiła już 16 "oczek"- 43:27 i od tego momentu AZS bronił korzystnego wyniki. Na początku IV kwarty za pięć fauli musiała opuścić parkiet D. Arodź co spowodowało iż pabianiczanki zniwelowały część strat, ale nie były w stanie przechylić szali wygranej na swoją korzyść.

Jutro drugiego i ostatniego dnia zawodów KK zagra z Kadusem Bydgoszcz i Cukierkami Brzeg.

<b>AZS KK - MTK Pabianice 56:51 (19:9, 15:16, 13:14, 9:12)</b>
<b>AZS KK:</b> Małaszewska 25, Arodź 10, Kret 8, Dłutowska 6, Wójcik 4, Balsam 3, Andrzejczak.