Jelenia Góra: Wygrały piąty mecz i ostatni w tym sezonie

Sobota, 12 kwietnia 2008, 21:18
Aktualizacja: 22:12
Autor: JEN
Pod koniec drugiej kwarty Natalia Małaszewska zderzyła się z zawodniczką Cukierków Brzeg i wyglądało to bardzo groźnie, bo polała się jej krew z nosa, który ledwo się zagoił po kontuzji doznanej w Łodzi. Rozmawialiśmy po meczu z Natalią. Powiedziała, że nie ponowiła się kontuzja. Po prześwietleniu okazało się, że to tylko stłuczenie. Cieszymy się z tego i życzymy zdrowia tej ambitnej zawodniczce.
Zawodniczki Finepharm KK AZS wygrały piąty mecz w tym sezonie, pokonując bardzo wysoko Cukierki Odra Brzeg. Drużynę, z którą przegrały w tym sezonie pięciokrotnie, wliczając w to spotkania pucharowe.

Był to ostatni mecz w play out ekstraklasy żeńskiego basketu, bo SMS Łomianki nie będą w stanie przeskoczyć w tabeli naszej drużyny. Przegrały w Poznaniu z MUKS 43:68 i mają 4 pkt. straty do naszej drużyny. Regulamin PLKK przewiduje, że w takiej sytuacji kończą sie rozgrywki tego szczebla.

Mecz był dziwny i właściwie bez emocjii, bo rywalki nie chciały nawet walczyć o przyzwoity wynik i od początku obrywały sromotnie od naszych zawodniczek, które w tym meczu zaprezentowały się bardzo dobrze. Kiedy na początku czwartej kwarty nasza drużyna prowadziła aż 71:35 trenerzy Finepharm KK AZS dali pograć wszystkim rezerwowym zawodniczkom. Dzięki temu przyjezdne zmniejszyły rozmiary porażki.

Szkoda, bo gdyby grały w Finepharm KK AZS wszystkie najlepsze zawodniczki do końca, pękłaby „setka” w tym meczu, co żeńskim baskecie rzadko się zdarza.

Szkoda również i tego, że pod koniec drugiej kwarty, kiedy Natalia Małaszewska „zaliczyła trójkę”, zaraz potem zderzyła się z zawodniczką przyjezdnych, doznała kontuzji nosa i zeszła z parkietu, nie grając już do końca meczu.

Finepharm KK AZS Jelenia Góra – Cukierki Odra Brzeg 75:49 (26:9,25:10,18:10,6:20)

Finepharm KK AZS: Alvine Mendeng 18, Brittany Jackson 14, Shyra Ely 11, Natalia Małaszewska 9, Magdalena Gawrońska 8, Dorota Wójcik 7, Iwona Kaszuwara 4, Agnieszka Kret i Agnieszka Balsam po 2.

Najwięcej dla Cukierków, Sanders – 20.

Więcej na temat nie tylko tego meczu w „Tygodniku Jelonka”. Szukaj w poniedziałek, 14 kwietnia, w kioskach.