Polska: Wygrał zgrany zespół

Sobota, 29 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 30 września 2007, 9:32
Wyjazdowe zwycięstwo koszykarzy Sudetów

W II kolejce rozgrywek II ligi koszykarzy zawodnicy Sudetów Jelenia Góra pokonali na wyjeździe AZS Kalisz 80:61

Młodzi jeleniogórzanie po raz pierwszy mieli okazję zagrać na tak dużym obiekcie gdyż spotkanie odbyło się w hali Winiar, w której na co dzień grają kaliskie siatkarki. Po pierwszej wyrównanej kwarcie, w której jeleniogórzanie rozpoznawali siły przeciwnika, który debiutuje na parkietach na parkietach II ligi, w drugiej podopieczni trenera Ireneusza Taraszkiewicza opanowali wydarzenia na parkiecie i łatwo odjechali na dystans 20 punktów. Sudety górowały nad swoimi przeciwnikami zespołowością - bardzo dobrze układała sie współpraca graczy niskich z wysokimi. Goście prezentowali też wyższą skuteczność. W III i IV kwarcie Sudety kontrolowały wynik. Wysokie prowadzenie pozwoliło jeleniogórskiemu szkoleniowcowi wprowadzić w końcówce zawodników rezerwowych, a mimo to mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Sudetów 80:61
Wyniki innych spotkań: VB Leasing Siechnice - AZS PP Big Plus Poznań 61:60, Doral Staropolanka Nysa Kłodzko - Spójnia Stargard Szczeciński 62:56, AZS Politechnika Opole - Śląsk II Wrocław 91:49, Open Basket Pleszew - MKKS Zabrze 89:79, Olimpia Legnica - UKKS 2000 Leszno 66:79, AZS Radex Szczecin - Pogoń Prudnik 84:79

<b>AZS Kalisz - Sudety Jelenia Góra 61:80 (16:18, 12:27, 17:19, 16:16)</b>
<b>Sudety:</b> Czech 21, Matczak 19, Samiec 13, Terlikowski 10, Niesobski 10, Wiliusz 7, Pruszczak, Skrzypczak, Chmieliński, Abramowicz, Klimek