Czytających: 9766

klasa B: Wstrząs i historyczny punkt w Jeżowie Sudeckim

Niedziela, 11 września 2011, 14:06
Aktualizacja: 19:43
W 6. kolejce piłkarskiej B–klasy rezerwy Lotnika DRX Jeżów Sudecki zremisowały z GLKS–em Czernica 3:3 zdobywając pierwszy, historyczny punkt w rozgrywkach.

Niedzielne spotkanie rozpoczęło się od groźnych ataków gości, którzy wiedząc o problemach w defensywie Lotnika starali się szybko strzelić gola. Sztuka ta udała się w 22’ Arturowi Lesikowi. Po stracie bramki gospodarze ruszyli do ataku, ale ich strzały zatrzymywały się na murze obrońców lub były za słabe by zaskoczyć golkipera GLKS-u. W 40’ A.Lesik ponownie wykorzystał brak szybkości obrońców Lotnika, wpadł w pole karne i pewnie uderzył obok słupka wyprowadzając swój zespół na dwubramkowe prowadzenie. Mecz dwóch outsiderów obecnego sezonu miał być szansą na historyczny sukces rezerw jeżowskiego klubu. Jak się okazało piłkarze „Drexa” szybko wrócili do walki o pierwszy punkt w sezonie. W 42’ Karol Wojtas zdecydował się na piękny strzał z ok.25 metrów, który po odbiciu od poprzeczki wpadł do bramki strzeżonej przez … Gol młodszego z braci Wojtasów, który ma zaledwie 16 lat był zapowiedzią kolejnych emocji w pierwszej odsłonie. W 44’ Macur podał do Szkuty, a ten zwiódł obrońcę i wyrównał stan rywalizacji.

Po zmianie stron doszło do smutnego zdarzenia w sytuacji, gdy dwaj zawodnicy (Stylski i Surmacz) wyskoczyli do piłki zderzając się głowami. W starciu mocno ucierpiał Dawid Surmacz, który natychmiast po zderzeniu stracił przytomność i opadł bezwładnie na murawę. Przerwa w grze trwała przeszło 20 minut, a karetka pogotowia zabrała piłkarza gości do szpitala z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu. Po wznowieniu gry goście szybko mieli szansę na objęcie prowadzenia. W 54’ strzał głową Fijałkowski trafił jedynie w poprzeczkę. W 66’ A.Lesik skompletował hat-trick wykorzystując zmęczenie obrońcy dobiegł do futbolówki i stając oko w oko z bramkarzem pewnie strzelił kolejnego gola. Na 5 minut przed końcem Zieliński idealnie dograł do wbiegającego w pole karne Macieja Wojtasa, a były zawodnik Karkonoszy uradował miejscowych kibiców strzelając gola na 3:3. Mimo naporu gospodarzy do końcowego gwizdka wynik nie zmienił się. Lotnik DRX II Jeżów Sudecki zdobył pierwszy punkt w historii rozgrywek i wiele wskazuje na to, że nie ostatni. Od początku sezonu nie ma meczu, w którym piłkarze popularnego „Drexa” nie strzeliliby gola. Gdy tylko poprawią grę z tyłu, rywale będą musieli się liczyć z nowopowstałą drużyną.

Lotnik DRX II Jeżów Sudecki – GLKS Czernica 3:3 (2:2)

Lotnik II: Raus (46’ Jeros) – Zieliński (kpt.), M. Wojtas, Kaczkowski, Szkuta, Walkowiak, Mazur, Jasiński, Stylski, K. Wojtas, Macur. Zmiany: Detyna, Ciupka, Bojar.

GLKS: Basiar – Surmacz, M. Lesik, A. Lesik, Sz. Lisowski, Wiśniewski, Fijałkowski, Prymakowski, Prugar, Waleryk, Miliszkiewicz. Zmiany: Trojan, Farbisz, N. Lisowski.