Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 grudnia
im. Piotra, Pauliny

Jelenia Góra: Wsparcie budowy hali sportowej dla SP 8

Wtorek, 16 listopada 2021, 8:31
Aktualizacja: 8:34
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Na poniedziałkowej konferencji prasowej wicemarszałek województwa dolnośląskiego poinformował o dodatkowym wsparciu finansowym budowy hali sportowej dla Szkoły Podstawowej Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi. W sumie miejska inwestycja o wartości ok. 10 mln zł ma być dofinansowana kwotą niespełna 3,5 mln zł.
To bardzo ważna inwestycja. Samorząd województwa wspiera jej realizację. Łącznie wesprzemy budowę kwotą 3,5 mln zł, w tym dzisiaj decyzją zarządu województwa przekazujemy 800 tys. zł - mówił Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek województwa, który zadeklarował, że UMWD również dofinansuje wyposażenie dla osób z niepełnosprawnościami.

Jak mówiła dyrektorka placówki, szkoła liczy ponad 500 uczniów, z czego 10 proc. posiada orzeczenie o niepełnosprawności.

Każde wsparcie tych dzieci jest niezwykle ważne. Od wielu lat staraliśmy się o poszerzenie bazy sportowej i decyzją prezydenta miasta w 2020 rozpoczęła się budowa - dodała Maria Silbert-Salabura, dyrektorka SP 8, która liczy, że wiosną 2022 roku inwestycja zacznie służyć dzieciom. Oprócz hali sportowej w obiekcie ma się znaleźć 5 sal dydaktycznych (z tego 3 lekcyjne i 2 do terapii).

W konferencji wzięła też udział sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Marzena Machałek, która w ostatnich dniach odwiedziła też placówki oświatowe w Miliczu i Zgorzelcu. Wiceminister mówiła o wsparciu psychologicznym dla dzieci, a także o zaletach jeleniogórskiej "Ósemki".

Serdecznie dziękuję za wsparcie dzieci - widać, że czują się tu dobrze - mówiła M. Machałek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Koszykarskie mistrzostwa

Drzwi możliwości

Ciastka dla obrońców granicy

Czytaj również

Podwyżki dla starosty i radnych

Możesz wesprzeć szlachetną akcję

Publikacja pamięci Przemysława Wiatera

Duże zainteresowanie pandemią cenzury

Kto zadba o dawny cmentarz żydowski?

Skarby naszego regionu w Muzeum Karkonoskim

Burza wokół uchwały o sytuacji na granicy

Serca na nakrętki

Kto zanieczyszcza strumień w Maciejowej ściekami?