Czytających: 12146

Wrocław: Wrocław zdobyty!

Piątek, 4 grudnia 2020, 22:11
Juniorki Karkonoszy Jelenia Góra w wyjazdowym meczu we Wrocławiu zdobyły komplet punktów do tabeli Dolnośląskiej Ligi Juniorek. Podopieczne Dili Samadovej wygrały z miejscowym UKS Handball 38:31. Aż 16 bramek było dziełem Zuzanny Szramik!

W wyjazdowym meczu w stolicy Dolnego Śląska podopieczne Dili Samadovej zapewniły sobie brązowe medale mistrzostw województwa, choć czysto matematycznie mają szansę na drugie miejsce, ale jest to mało możliwe... Początek spotkania we Wrocławiu należał do miejscowych, które w 6. minucie prowadziły 5:1 i choć po kwadransie było jedynie 7:6, to ekipa Daniela Kołkowskiego ponownie odskoczyła i w 22. minucie było 13:8. Końcówka pierwszej połowy to już zdecydowanie lepsza gra gości - jeleniogórzanki tuż przed przerwą wyrównały na 17:17. Druga połowa była lepsza w wykonaniu Karkonoszy, choć przez kwadrans mecz był wyrównany ze wskazaniem na przyjezdne. W 41. minucie było 21:24, a w 46. już remis 26:26. Był to ostatni moment, w którym obie ekipy miały szanse na wygraną, bowiem pozostała część spotkania toczyła się pod dyktando biało-niebieskich. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 31:38.

UKS Handball-28 Wrocław - Karkonosze Jelenia Góra 31:38 (17:17)

UKS: Olejnik - Stangret 10, Jabczanik 5, Cyganik 4, Padula 4, Gawryś 3, Popielarczyk 3, Gwóźdź 1, Kwietniewska 1, Kasperkiewicz, Kowalik, Matczyńska, Szewczyk, Twardy.
Karkonosze: Lambrinow, Prokop - Szramik 16, Warchoł 7, Jurgiewicz 6, Ziemkiewicz 3, Zięba 3, Gałuszka 1, Jesionek-Wróblewska.
Kary: 8 minut (UKS) - 14 minut (Karkonosze)
Sędziowali: Grzegorz Christ (Wrocław), Tomasz Christ (Świdnica).