Zalogowanych: 27

Legnica: Wrócili z dalekiej podróży

Niedziela, 9 maja 2021, 7:36
Aktualizacja: 7:38
Choć Legnica nie leży daleko od Jeleniej Góry, to w spotkaniu ligi makroregionalnej juniorów starszych, podopieczni Jacka Kołodziejczyka wrócili z dalekiej podróży. Mając w pamięci porażkę na własnym terenie 0:5 i fakt, że biało-niebiescy po pierwszej połowie rewanżu w Legnicy przegrywali 0:3, należy z uznaniem patrzeć na końcowy rezultat sobotniego meczu - 3:3!

W pierwszej połowie wydawało się, że gospodarze odbiorą rywalom ochotę do walki, bowiem po golach Andrzejewskiego, Zachaczewskiego i Pralata, Miedź prowadziła 3:0. W drugiej połowie to jeleniogórzanie spisywali się znacznie lepiej. W 56. minucie gola na 3:1 strzelił Gil, a w 67. minucie biało-niebiescy złapali kontakt, bowiem gola zdobył Wolak. W 89. minucie Karkonosze wyrównały dzięki trafieniu Tokarza, a w końcówce mogli nawet zdobyć komplet punktów, ale zabrakło szczęścia.

W tabeli grupy C ligi makroregionalnej do lat 19 Karkonosze z dorobkiem 12 punktów są na 3. miejscu, ustępując jedynie uznanym markom tj. Raków Częstochowa i Ruch Chorzów, z którymi jeleniogórzanie wkrótce zmierzą. Miedź jest na 4. miejscu i traci do Karkonoszy 4 pkt.

Miedź Legnica - Karkonosze Jelenia Góra 3:3 (3:0)

Miedź: Prochoń - Maciejski, Pisula, Rajnisz, Andrzejewski, Winnik, Żarkowski, Strzelecki, Zachaczewski, Urbański, Prałat.