Zalogowanych: 24

Kraków: Wrócił z czterema medalami mistrzostw Polski!

Piątek, 22 listopada 2013, 12:55
Aktualizacja: Sobota, 23 listopada 2013, 17:31
W miniony weekend 15–17 listopada w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Polski w Pływaniu w kategorii Masters. W imprezie brało udział 650 pływaków ze 100 klubów reprezentujących 8 krajów. Jelenią Górę godnie reprezentował Andrzej Waszkewicz, zawodnik MUKP Just Swim, który zdobył cztery złote medale i ostatecznie zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów.

Na królewskim dystansie sprinterskim 50m stylem dowolnym Andrzej dosłownie znokautował rywali uzyskując czas 0:23'52 bijąc rekord Polski. Na tym samym dystansie w stylu motylkowym zawodnik MUKP Just Swim Jelenia Góra zdobył złoty medal uzyskując czas 0:25'42, w kolejnych konkurencjach 100m stylem dowolnym z czasem 0:52'88 oraz 100m stylem motylkowym z czasem 0:58'05 stanął również na najwyższym stopniu podium.

- Wielki sukces zawodnika udokumentowany zdobyciem aż czterech złotych medali jest dla mnie niezwykle miłym zaskoczeniem, ale nie jest przypadkowy. Ciężka praca i realizowanie założeń treningowych przyniosły fantastyczne efekty - mówi trener Marcin Binasiewicz. - Andrzej jest zawodnikiem rzetelnym i systematycznym w dążeniu do realizacji swoich zamierzeń, więc tylko kwestią czasu było osiągnięcie sukcesów - kontynuuje trener.

Warto w tym momencie również przypomnieć, iż zawodnik klubu pływackiego Just Swim, dwa tygodnie wcześniej również zdobył medale - srebrny na dystansie 50m stylem motylkowym i brązowy w konkurencji 50m stylem dowolnym w Pucharze Rosji w kategorii Masters uzyskując dobre czasy.