Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 18 maja
im. Aleksandry, Feliksa

Region: Wpadka spółki widmo

Piątek, 9 kwietnia 2021, 13:07
Autor: WAC
Fot. KAS
Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa skontrolowała spółkę, która od listopada 2018 r. do grudnia 2019 r. otrzymała ponad 25 mln zł, których nie opodatkowała. Wpłaty natychmiast były transferowane do innych firm na całym świecie. Zaniżenie podatku dochodowego CIT określono na 3,7 mln zł.

Skontrolowana spółka obracała pieniędzmi niewiadomego pochodzenia. Na jej rachunki bankowe, prowadzone w euro i dolarach amerykańskich, wpłynęły milionowe wpłaty od kilkuset podmiotów z różnych krajów świata. Wpłaty natychmiast były transferowane do innych firm na całym świecie. Tytuły przelewów sugerowały zapłaty za faktury, a transakcje miały charakter jednorazowych operacji.

Spółka, z siedzibą w wirtualnym biurze, nie składała żadnych deklaracji i informacji podatkowych. Nie posiadała żadnych pracowników, nie odnaleziono jej dokumentacji księgowej i jakichkolwiek śladów prowadzenia działalności. Prezes jednoosobowego zarządu spółki nie miał miejsca stałego zameldowania – był tzw. słupem. W bankach posługiwał się kilkoma dowodami osobistymi, był rejestrowany jako bezdomny i nie miał żadnego źródła dochodów.

Pieniądze, które wpłynęły na rachunki spółki, nie zostały zwrócone wpłacającym – stanowią dla spółki przychód do opodatkowania w wysokości ponad 25 mln zł. Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga zablokowała na rachunkach bankowych spółki ok. 2,8 mln zł na poczet zaniżonego podatku.

Ogłoszenia

Czytaj również

(Niczyje) ścieki w Bobrze  

Radosna Dziesiątka... czeka smutna

Koń trojański od Piasta

Czytaj również

Droga będzie jak nowa

Wycieczka do Zagórza

Łabędzia rodzinka atrakcją na Bobrze

Raport ws. koronawirusa w regionie (aktualizacja)

Zamek będzie jak nowy

Maseczki do wzięcia

Końcówka prac na alei Wojska Polskiego

Informator Doliny Bobru

Koniec remontu drogi