Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 22 stycznia
im. Anastazego, Wincentego

Bukowiec: Wojna światów – spotkanie autorskie w Bukowcu

Poniedziałek, 29 listopada 2021, 11:30
Aktualizacja: 11:32
Autor: Krzysztof Tęcza
Fot. Archiwum Organizatora
Regionalna Pracownia Krajoznawcza Karkonoszy działająca w Związku Gmin Karkonoskich w Bukowcu zaprasza na spotkanie autorskie z Bogusławem Jasińskim (filozofem, pisarzem, reżyserem) poświęcone powieści pt. Wyrok. Organizacja i prowadzenie Krzysztof Tęcza. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Związku Gmin Karkonoskich w pałacu w Bukowcu w piątek, 3 grudnia o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Wojna światów, czyli jak jest możliwe ocalenie - swoje spotkanie autorskie tak właśnie zdecydował się zatytułować autor poczytnej powieści pt. „Wyrok”. Była ona przedstawiana w Warszawie w Związku Literatów Polskich i spotkała się z dużym zainteresowaniem. Tym razem spotkanie, tak właśnie zatytułowane, ma być poświęcone dyskusji, dla której inspiracją jest książka.

Jej treścią jest wędrówka bohatera na szczyt góry, gdzie raz w roku podczas mszy można doznać odpuszczenia wszelkich grzechów. Śledzimy zatem trasę tego wędrowania, a jej kolejnymi stacjami są autentyczne miejsca o nazwach doskonale znanych dla mieszkańców Karkonoszy i Gór Izerskich – zachowane bowiem zostały prawdziwe nazwy geograficzne. Jednocześnie autor, niemalże przy każdej takiej stacji w wędrówce, wplata bardzo barwne retrospekcje historyczne, sięgające lat pięćdziesiątych (jak chociażby przywołana historia wydobycia uranu w Budnikach i Kowarach) oraz rozległe antycypacje, sięgające lat sześćdziesiątych i dalej naszego wieku. Wszystko to razem daje obraz świata coraz bardziej stotalizowanego: od opresji stalinowskiej, aż po wizję panowania jednego wielkiego systemu, opartego o totalną inwigilację i odczłowieczenie jednostki. Nasz bohater nieustannie ucieka przed takim światem – stąd wątki sensacyjne w tej powieści.

Uczestnikami będą także artyści, krytycy i działacze społeczni z Wrocławia i Warszawy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sanepid ws. glifosatu

Paradox wkrótce w JCK

Przypominamy o niedzielnym poranku rodzinnym  

Czytaj również

Na góralską nutę

Młodzi Nowocześni o Polskim Ładzie

Warsztaty z animacji czasu wolnego

Napisz wiersz i wygraj nagrodę

Sypią się mandaty

Świąteczny koncert uczniów szkoły muzycznej

Festiwal Trzech Kultur

Senator o działaniach osłonowych rządu

Auta na ścieżkach rowerowych