Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 22 października
im. Filipa, Halki

Jelenia Góra: Witaj szkoło!

Środa, 1 września 2021, 9:49
Aktualizacja: 9:57
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Uczniowie wrócili do szkół po wakacyjnej przerwie. Ku uciesze wielu, nowy rok szkolny zaczynają od nauki stacjonarnej. 1 września odwiedziliśmy Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych Nr 2, czyli popularną Handlówkę.

Nowy rok szkolny w Handlówce to także nowa dyrekcja. Stanowisko dyrektora objęła Renata Rachwał. Do pierwszych klas przystąpiło 125 uczniów, a w starszych klasach ponad 300. Uroczyste rozpoczęcie roku odbyło się z udziałem pierwszoklasistów, a pozostali spotkali się w salach z wychowawcami.

Liczę na to, że jak najdłużej będziemy pracować stacjonarnie. Chcemy integrować nauczycieli, uczniów - to jest konieczne - podkreśliła Renata Rachwał, dyrektorka ZSLiZ Nr 2.

Temat powrotu do nauki stacjonarnej po okresie nauczania zdalnego jest jednym z większych wyzwań dla nauczycieli i młodzieży.

Bardzo cieszymy się, że wracamy do nauki stacjonarnej i liczymy, że tak będzie przez cały rok szkolny - wyznał Mariusz Drapiej, nauczyciel języka polskiego, który przyznaje, że nauka zdalna była obciążająca psychicznie i fizycznie - zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli.

Aby zintegrować klasy pierwsze, planowany jest rajd dla uczniów.

Przeważnie odbywa się to na Perle Zachodu - tam jest integracja sportowa i intelektualna, a młodzież wraca z rajdu bardzo zadowolona - podkreśla M. Drapiej.
Z głębi serca liczę, że cały czas będzie nauka stacjonarna, bo w tym roku czeka mnie matura - wyznała Julita Kapłon z samorządu uczniowskiego. - Szkoła jest fajna, jak pierwszoklasiści będą ogarnięci to dadzą radę - dodał Bartosz Rybiałek z klasy trzeciej, który również liczy na naukę stacjonarną, bowiem czekają go egzaminy zawodowe.
Trzeba ten czas poświęcić na poznanie rówieśników, swoich wartości, celów, emocji, aby wkroczyć w trudny czas - powiedziała Danuta Romańczuk-Masiowska, pedagog szkolna. - Nauka zdalna to izolacja, która spowodowała, że młodzież zamknęła się w sobie - są przypadki apatii, depresji - dodała pedagog, która apeluje, by rodzice poświęcali więcej uwagi swoim dzieciom.

Ogłoszenia

Czytaj również

Co z tymi latarniami?

Wiec poparcia dla Unii Europejskiej

Łagodniejszy wyrok dla byłego proboszcza

Czytaj również

Kiedy rozpocznie się remont alei Wojska Polskiego?

Spór na ryneczku trafił na wokandę

Gala wręczenia „Karkonoszy”

Krwiodawstwo (na razie) w krwiobusie

Skatepark przy Lubańskiej rozebrany

30 lat Straży Miejskiej

Serce pod Śnieżką

Gminne dożynki w Mysłakowicach

Uroczysta sesja miejska z zasłużonymi i nagrodą