Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 26 stycznia
im. Pauliny, Polikarpa

Jelenia Góra: Witaj szkoło!

Środa, 1 września 2021, 9:49
Aktualizacja: 9:57
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Uczniowie wrócili do szkół po wakacyjnej przerwie. Ku uciesze wielu, nowy rok szkolny zaczynają od nauki stacjonarnej. 1 września odwiedziliśmy Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych Nr 2, czyli popularną Handlówkę.

Nowy rok szkolny w Handlówce to także nowa dyrekcja. Stanowisko dyrektora objęła Renata Rachwał. Do pierwszych klas przystąpiło 125 uczniów, a w starszych klasach ponad 300. Uroczyste rozpoczęcie roku odbyło się z udziałem pierwszoklasistów, a pozostali spotkali się w salach z wychowawcami.

Liczę na to, że jak najdłużej będziemy pracować stacjonarnie. Chcemy integrować nauczycieli, uczniów - to jest konieczne - podkreśliła Renata Rachwał, dyrektorka ZSLiZ Nr 2.

Temat powrotu do nauki stacjonarnej po okresie nauczania zdalnego jest jednym z większych wyzwań dla nauczycieli i młodzieży.

Bardzo cieszymy się, że wracamy do nauki stacjonarnej i liczymy, że tak będzie przez cały rok szkolny - wyznał Mariusz Drapiej, nauczyciel języka polskiego, który przyznaje, że nauka zdalna była obciążająca psychicznie i fizycznie - zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli.

Aby zintegrować klasy pierwsze, planowany jest rajd dla uczniów.

Przeważnie odbywa się to na Perle Zachodu - tam jest integracja sportowa i intelektualna, a młodzież wraca z rajdu bardzo zadowolona - podkreśla M. Drapiej.
Z głębi serca liczę, że cały czas będzie nauka stacjonarna, bo w tym roku czeka mnie matura - wyznała Julita Kapłon z samorządu uczniowskiego. - Szkoła jest fajna, jak pierwszoklasiści będą ogarnięci to dadzą radę - dodał Bartosz Rybiałek z klasy trzeciej, który również liczy na naukę stacjonarną, bowiem czekają go egzaminy zawodowe.
Trzeba ten czas poświęcić na poznanie rówieśników, swoich wartości, celów, emocji, aby wkroczyć w trudny czas - powiedziała Danuta Romańczuk-Masiowska, pedagog szkolna. - Nauka zdalna to izolacja, która spowodowała, że młodzież zamknęła się w sobie - są przypadki apatii, depresji - dodała pedagog, która apeluje, by rodzice poświęcali więcej uwagi swoim dzieciom.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rondo prawie gotowe

Sypią się mandaty

OSP z Wiejskiej zawiesza działalność

Czytaj również

Sanepid ws. glifosatu

Senator o działaniach osłonowych rządu

Zniszczony billboard budzący kontrowersje

Otwarcie wirtualnej strzelnicy w ZSTiL

Młodzieżówka o podwyżce dla prezydenta

Karkonoski „samobój”

Młodzi Nowocześni o Polskim Ładzie

Nowa obwodnica do połowy roku

Protest w obronie TVN