Zalogowanych: 4

Kraków: Wisła Kraków i Legia Warszawa odprawione z kwitkiem

Środa, 1 grudnia 2010, 13:02
Aktualizacja: Czwartek, 2 grudnia 2010, 12:07
Podopieczni Artura Sety z Chojnika Jelenia Góra w dniach od 26 do 29 listopada uczestniczyli w międzynarodowym turnieju Errea Cup rocznika 2001. Nasi piłkarze pokazali się z bardzo dobrej strony zajmując ostatecznie siódmą lokatę.

Ciepliczanie zostali wylosowani do bardzo silnej grupy B, w której przyszło im się zmierzyć z: Motorem Lublin, CWKS-em Legią Warszawa, CAFC-em Zidenice Brno oraz Wisłą I Kraków. Pierwszym przeciwnikiem młodych piłkarzy Chojnika był zespół CAFC Zidenice Brno, który nasi piłkarze pokonali 3:2. W kolejnym starciu Chojnik grał z Legią Warszawa, która niespodziewanie łatwo poległa 1:4. W następnym pojedynku podopieczni Artura Sety musieli uznać wyższość Motoru Lublin ulegając 1:4. Ostatni mecz w grupie decydował o awansie do finału A. Naprzeciw nas stanęła licząca się marka w polskim futbolu – Wisła Kraków, jednak i ona po meczu schodziła z boiska w roli pokonanych przegrywając 2:3 i odpływając do finału pocieszenia. W 40 rozegranych w sobotę meczach obejrzeć można było kilkaset bramek.

Drugiego dnia zawodów pierwszym rywalem ciepliczan była Korona Kielce, po regulaminowym czasie był bezbramkowy wynik, jedenastki lepiej wykonywali jednak kielczanie, którzy wygrali 4:3. Drugim rywalem tego dnia była Lechia Tauron Dzierżoniów. Zacięty i ciekawy mecz nie przyniósł bramek i po raz kolejny o końcowym rezultacie decydowała seria rzutów karnych, niestety znów lepsi byli przeciwnicy. W meczu o 7. miejsce ciepliczanie pokonali PGE Bełchatów 2:1.

Cieszę się że w tych silnie obsadzonych zawodach zajęliśmy wysoką 7. pozycją i pokazaliśmy, że dobrze gramy w ataku i w obronie. Chłopcy sprawili nam wszystkim miłą niespodziankę. Pokazali że w małych klubach świetnie się pracuje młodzieżą. Dziękuję im za wiele miłych chwil i kolejną porcję energii do pracy. Dobre wyniki i zwiedzanie miasta na pewno scementuje mój zespół jeszcze bardziej. W styczniu kolejny duży turniej w Dzierżoniowie, w którym będziemy chcieli wypaść równie dobrze jak w Krakowie – mówi trener Artur Seta.

Skład Chojnika: Krzysztof Lis, Szymon Sołtysiak, Bartosz Dulny, Kamil Rosiński, Bartosz Majka, Kacper Tomaszewski, Kornel Sokołowski, Dawid Kowalski, Filip Boszczyk, Dawid Rola, Filip Samek