Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 9796

Podgórzyn: Wiosna będzie lepsza

Środa, 28 kwietnia 2021, 9:52
Po bardzo słabej rundzie jesiennej, piłkarze Mitexu Podgórzyn rozpoczęli rundę wiosenną od zwycięstwa. W niedzielnym starciu z Piastem Bolków ekipa Rafała Kaczorowskiego zwyciężyła 2:0.

Zamykający tabelę A-klasy Mitex Podgórzyn, od początku spotkania chciał pokazać, że wiosną będzie znacznie groźniejszy dla przeciwników. W spotkaniu z Piastem Bolków nie brakowało ostrych starć, wręcz brutalnych. Wynik w 23. minucie otworzył Adam Dziedzic. Do przerwy więcej bramek nie padło, ale po zmianie stron emocji również nie brakowało. Wielokrotnie poniewierany przez rywali był zawodnik Piasta - Mariusz Larysz. Mimo wielu okazji z obu stron, padł jeszcze jeden gol, a jego autorem był Marian Brzozowski i mecz zakończył się zwycięstwem Mitexu 2:0.

Mitex Podgórzyn - Piast Bolków 2:0 (1:0)

Mitex: Załupka - Zin (84' Rapacz), Wolak (46' Klecha), Świder, Staniecki, Rychter (70' Jankiewicz), R. Lewandowski, Brzozowski (70' S. Lewandowski), Bukat, Dziedzic, Kogut.
Piast: Bielicz - Szemberski, Stępień (72' Krzewiniak), R. Prorok, I. Prorok, Kowalczyk (65' Delendowski), Staniszewski, Kościelski, Dziedzic (46' Przepiórka), Larysz, G. Wieczorek (46' R. Wieczorek).

Dzięki wygranej Mitex awansował na przedostatnią pozycję w tabeli, a Piast Bolków pozostał na 14. miejscu. W następnej kolejce ekipa z Podgórzyna podejmie Victorię Jelenia Góra, a Piast podejmie Maciejową.