Zalogowanych: 25

Jelenia Góra: Wiosenne przebudzenie Pub Gola

Niedziela, 31 marca 2019, 20:44
Aktualizacja: 20:46
Zespół Pub Gola Jelenia Góra dzięki wygranej nad Pogonią Wleń opuścił ostatnie miejsce w tabeli grupy I A–klasy. W niedzielnym (31.03) starciu na stadionie przy ul. Złotniczej jeleniogórzanie zwyciężyli 5:3 i było to ich trzecie zwycięstwo w sezonie, ale wymarzony start rundy wiosennej, w której mają walczyć o utrzymanie.

W pierwszej połowie Pub Gol zaskoczył zarówno swoich rywali, jak i kibiców. Zamykający tabelę po rundzie jesiennej po 38 minutach prowadzili 4:0 - autorami bramek byli kolejno: Ofiarski (28'), Madej (32'), Jurczyk (34') i ponownie Ofiarski (38'). Chwilę później goście zdołali pokonać bramkarza gospodarzy - w 40. minucie na 4:1 trafił Gładysz. Po zmianie stron festiwal strzelecki był kontynuowany - już w 49. minucie na 4:2 strzelił Tomczak, a w 53. minucie zrobiło się nerwowo, bo po golu Zwolińskiego było już tylko 4:3. Jak się okazało, ambitna pogoń przyjezdnych spotkała się z ciosem Pub Gola w 71. minucie, kiedy to Jurczyk uspokoił swoich kolegów strzelając na 5:3. Więcej bramek już nie padło i Pub Gol rozpoczął wiosnę od zdobycia 3 punktów, co z pewnością da nadzieję na walkę o utrzymanie.

Pub Gol Jelenia Góra - Pogoń Wleń 5:3 (4:1)

PG: Sender - Ofiarski (46' Chromik), Świder (61' Kiejpasz), Madej, Rudy, Pawlikowski (55' Szabat), Modrzyk, Jurczyk, P. Hamowski, K. Hamowski, Głowik.
Pogoń: Maraszek, Gładysz, Łojewski, Litke, Amarowicz, Gunther (46' Zakrzewski), Kunik, Marczyszyn, Tomczak, Wolski, Zwoliński.