Czytających: 11578

Wrocław: Wiktoria z brązowym medalem!

Piątek, 28 sierpnia 2020, 14:48
Aktualizacja: 14:50
Wiktoria Janikowska wywalczyła brązowy medal podczas mistrzostw Polski juniorów w szachach błyskawicznych (grupa D-14- 46 zawodniczek) rozgrywanych we Wrocławiu. Nasza multimedalistka w 13 partiach granych tempem 3’+2’’ zdobyła 9,5 punktu, plasując się podobnie jak w ubiegłym roku w Rzeszowie, na trzecim - najniższym stopniu podium.

Mistrzynią Polski w tej grupie wiekowej została Maria Siekańska (Stilon Gorzów Wlkp - 10,5 pkt.), wyprzedzając Ewę Barwińską (KTS Kalisz - 9,5 pkt.). W grupie D-14 nasze miasto reprezentowała również Jagoda Romejko (5 pkt - 40. miejsce), a w grupie C-14 (103 zawodników) honoru Jeleniej Góry bronił Piotr Kołodziejski (8,5 pkt.), kończąc zawody na 16. pozycji.

Jagoda, Wiktoria i Piotrek zagrali także w mistrzostwach Polski juniorów w szachach szybkich (tempo 15’+10’’), notując następujące wyniki:

(D-14 – 49 zawodniczek)
Wiktoria- 5,5 pkt. - 23. miejsce
Jagoda- 5,5 pkt. - 27. miejsce

(C-14- 104 zawodników)
Piotrek - 6 pkt. - 35. miejsce

Od dziś do rywalizacji w mistrzostwach Polski juniorów dołączają zawodnicy w kategoriach wiekowych do lat 8, 10 i 12, w tym spora ekipa szachistów z Jeleniej Góry. Mistrzostwa będą trwały do niedzieli 30 sierpnia.